Wzór CV dla kuriera - gotowy przykład

Jak napisać CV kuriera do pracy przy dostarczaniu zamówień i paczek?

Podczas pisania CV dla kuriera warto skupić się na tym, co jest ważne dla tej roli. Przede wszystkim powinieneś wymienić swoje doświadczenie zawodowe, w tym wszelkie dotychczasowe prace, w których byłeś kurierem lub miałeś do czynienia z dostarczaniem przesyłek.

Warto też wspomnieć o swoich osiągnięciach zawodowych, takich jak nagrody czy wyróżnienia za szybkie i punktualne dostarczanie przesyłek. Pamiętaj też, że Twoje CV powinno być czytelne i łatwe do zrozumienia. Jeżeli przygotujesz lepsze CV niż inni kandydaci, tym wyższe wynagrodzenie możesz wynegocjować w czasie rozmowy o pracę.Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV i list motywacyjny do pracy jako kurier? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w kilka minut tutaj.

Wypróbuj kreator CV
Wybierz atrakcyjną formę CV i pokaż, że angażujesz się w szukanie pracy, stwórz swoje CV tutaj

Na czym skupić się zaczynając pisać CV dla kuriera?

Pisanie CV kuriera zacznij od zastanowienia się jakie informacje chcesz przekazać, by wypaść jak najatrakcyjniej. Pomóc ci w tym może również dobór odpowiedniego szablonu CV. Jeżeli nie jesteś mistrzem Worda, to śmiało możesz skorzystać z gotowego narzędzia online do pisania CV. Ta prosta w obsłudze aplikacja pozwoli ci wyróżnić się na tle innych kandydatów.

Jeżeli chcesz, aby rekruter lepiej cię zapamiętał, to możesz dołączyć do swojego CV zdjęcie. Najlepiej wyglądają fotografię z jasnym i jednolitym tłem jak np. ściana.

Nie zapomnij też o podaniu swoich danych kontaktowych. Do niezbędnych zaliczyć można imię i nazwisko, adres email i numer telefonu. Dodać możesz śmiało również wiek, czy miejscowość zamieszkania.

Gotowy wzór CV na stanowisko kuriera. Szablon CV do pracy przy rozwożeniu paczek.

Co umieścić w podsumowaniu zawodowym w CV kuriera?

Podsumowanie zawodowe w CV kuriera powinno być krótkie i skupiać się na najważniejszych informacjach o Twoim doświadczeniu i umiejętnościach. Możesz na przykład napisać, że posiadasz kilkuletnie doświadczenie w pracy jako kurier, a także znajomość różnych tras dostawy oraz obsługę GPS.

Możesz też wspomnieć o swoich osiągnięciach zawodowych, takich jak nagrody czy wyróżnienia za punktualność i szybkość dostarczania przesyłek. Ważne jest, aby podsumowanie było zwięzłe i zawierało tylko najważniejsze informacje, które mogą zainteresować pracodawcę.

Przykład:

Posiadam 4-letnie doświadczenie w pracy jako kurier, co pozwoliło mi zdobyć szeroką wiedzę na temat tras dostawy oraz obsługi GPS. Potrafię radzić sobie w trudnych sytuacjach na drodze, a także zawsze dostarczam przesyłki punktualnie i szybko. Moje osiągnięcia zawodowe to m.in. nagrody za najlepszą punktualność w firmie oraz wyróżnienia za najszybsze dostarczenie przesyłek w regionie.


Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV do pracy jako kurier?

Jeśli chodzi o opisanie doświadczenia zawodowego w CV kuriera, to warto podać konkretne informacje, takie jak: nazwa firmy, w której pracowałeś jako kurier, okres zatrudnienia, a także opis obowiązków i odpowiedzialności, jakie miałeś w tej roli.

Możesz też wspomnieć o swoich osiągnięciach zawodowych z tego okresu, takich jak nagrody czy wyróżnienia za szybkość i punktualność dostarczania przesyłek. Pamiętaj, aby opisywać swoje doświadczenie zawodowe w sposób czytelny i uporządkowany, tak aby pracodawca łatwo mógł zorientować się w Twoich kompetencjach.

Przykład:

Kurier / UPS Sp. z o.o. / 07.2018 - obecnie

 • Odpowiedzialność za dostarczanie przesyłek na terenie miasta
 • Monitorowanie statusu przesyłek i raportowanie załadunku i rozładunku
 • Przyjmowanie płatności od klientów za przesyłki
 • Dbanie o sprawność i stan techniczny samochodu dostawczego
 • Współpraca z działem obsługi klienta w celu rozwiązywania problemów i skarg
 • Odpowiednie zabezpieczenie samochodu i przewożonego ładunku
 • Dbanie o powierzony sprzęt i mienie

Kursy i wykształcenie - co wpisać w CV kuriera?

Podczas opisywania kursów i wykształcenia w CV kuriera, warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach:

 1. Dokładnie podaj nazwę kursu lub szkolenia oraz instytucję, która je prowadziła. To pozwoli rekruterowi zweryfikować poziom wiedzy i umiejętności kandydata.

 2. Skup się na tych kursach i szkoleniach, które są istotne dla pracy kuriera. Na przykład, jeśli kandydat ukończył kurs obsługi samochodu dostawczego, warto o tym wspomnieć, ponieważ w pracy kuriera będzie to bardzo przydatne.

 3. Staraj się używać języka zawodowego podczas opisywania kursów i szkoleń. Zamiast “Kurs pierwszej pomocy” lepiej napisać “Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy”. To pozwoli rekruterowi lepiej zrozumieć, czego kandydat się nauczył.

 4. Unikaj wymieniania kursów i szkoleń, które nie są związane z pracą kuriera. Chociaż mogą one być ciekawe dla rekrutera, to nie mają wpływu na kompetencje kandydata w zakresie pracy kuriera.

 5. Upewnij się, że opis kursów i szkoleń jest krótki i treściwy. Rekruter nie ma czasu na czytanie długich opisów, dlatego warto skupić się na najważniejszych informacjach.

Przykład wykształcenie techniczne:

Technikum Ekonomiczne we Wrocławiu / 10.2011 - 06.2015

Technik usług pocztowych i finansowych


Przykłady szkoleń:

04.2019 - Kurs obsługi samochodu dostawczego

Organizator: ABC Szkolenia

09.2016 - Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Organizator: XYZ Szkolenia


Umiejętności w CV kuriera - jakie wymienić?

Opisując umiejętności kuriera w swoim CV, możesz zacząć od wymienienia konkretnych zadań, jakie wykonuje się na tym stanowisku, np. dostarczanie przesyłek na czas, obsługa klientów, planowanie tras dostawy, itp. Następnie możesz wymienić konkretne umiejętności, które umożliwiają ci wykonywanie tych zadań, np. dobra organizacja pracy, punktualność, sprawność fizyczna, obsługa GPS, czy umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

Pamiętaj też, aby podać przykłady sytuacji, w których udowodniłeś swoje umiejętności, np. wymienić sytuacje, w których udało ci się dostarczyć przesyłkę w ekstremalnie krótkim czasie, lub sytuacje, w których pomogłeś klientowi rozwiązać jakiś problem związany z dostawą.

Przykład umiejętności twardych:

 • Dostarczanie przesyłek na czas
 • Obsługa GPS i planowanie trasy dostaw
 • Obsługa terminala płatniczego
 • Znajomość języka angielskiego (poziom B2)
 • Prawo jazdy kategoria B

Przykład umiejętności miękkich:

 • Punktualność i dobra organizacja pracy
 • Dyspozycyjność i elastyczność
 • Dobra sprawność fizyczna
 • Uczciwość i wysoka kultura osobista
 • Sumienność i odpowiedzialność
 • Łatwe nawiązywanie relacji z innymi pracownikami i klientami

Jakie zainteresowania wymienić w CV pracownika na stanowisku kuriera?

Opisując swoje zainteresowania w CV kuriera, możesz wymienić różne aktywności, w których lubisz uczestniczyć w wolnym czasie, np. sport, podróże, czytanie książek, itp. Możesz też podać przykłady swoich osiągnięć w tych dziedzinach, np. jeśli jesteś zapalonym rowerzystą, możesz wspomnieć o udziale w kilku wyścigach.

Ważne, aby zainteresowania były opisywane w sposób konkretny, tak aby czytający mógł łatwo zrozumieć, co lubisz robić w wolnym czasie i jakie kompetencje mogą one wnieść w twojej pracy jako kuriera. Pamiętaj też, aby nie przesadzać z ilością zainteresowań, warto wymienić tylko te, które są naprawdę ważne dla ciebie i które mogą w jakiś sposób wpłynąć na twoją pracę jako kuriera.

Przykład:

 • Podróżowanie i zwiedzanie
 • Mechanika samochodowa
 • Kolarstwo

Autor: Marcin | Ostatnia modyfikacja: 08.01.2023