Wzór CV dla piekarza - gotowy przykład

Jak napisać CV piekarza?

CV to jeden z najważniejszych dokumentów, jakie będzie musiał przedstawić każdy kandydat do pracy jako piekarz. To właśnie dzięki niemu pracodawca będzie mógł poznać nasze kwalifikacje, doświadczenie i umiejętności. Jeśli szukasz pracy w piekarni, musisz pamiętać, że twoje CV piekarza powinno być skonstruowane w taki sposób, aby zwrócić uwagę pracodawcy i przedstawić twoje kwalifikacje w jak najlepszym świetle.Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV i list motywacyjny do pracy jako piekarz? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w kilka minut tutaj.

Wypróbuj kreator CV
Wybierz atrakcyjną formę CV i pokaż, że angażujesz się w szukanie pracy, stwórz swoje CV tutaj

Na czym skupić się zaczynając pisać CV dla piekarza?

Ważne jest, aby przygotowując CV piekarza, dostosować je do konkretnego ogłoszenia o pracę. Oznacza to, że powinieneś zwrócić uwagę na wymagania stawiane przez pracodawcę i dostosować swoje kwalifikacje i umiejętności do nich. Przykładowo, jeśli pracodawca poszukuje piekarza ze znajomością maszyn i urządzeń piekarskich, warto podkreślić w CV swoje doświadczenie w tym zakresie.

Choć nie jest to konieczne, to jednak dodanie zdjęcia do CV może pomóc pracodawcy w zapamiętaniu Twojej aplikacji. Jeśli decydujesz się na umieszczenie zdjęcia, upewnij się, że jest to profesjonalne zdjęcie, na którym prezentujesz się dobrze i jest ono odpowiednie do kontekstu rekrutacji.

Ważnym elementem jest również dobry szablon CV. Zamiast męczyć się z formatowaniem CV w Wordzie, skorzystaj z gotowej aplikacji do pisania CV, gdzie znajdziesz 16 gotowych do wypełnienia szablonów.

Poniższe CV przygotowaliśmy w kreatorze, twoje może wyglądać równie dobrze. Pamiętaj, im lepsze CV, tym większe wynagrodzenie możesz wynegocjować.

Wzór CV piekarz do pracy w piekarni. Szablon CV piekarza przy produkcji wypieków i ciast.

Co umieścić w podsumowaniu zawodowym w CV piekarza?

Podsumowanie zawodowe w CV piekarza to krótki tekst, który powinien zawierać najważniejsze informacje o tobie i twoich umiejętnościach zawodowych. Ważne, aby podsumowanie zawodowe było konkretne i zwięzłe, a przede wszystkim skupiało się na informacjach, które mogą zainteresować potencjalnego pracodawcę.

W podsumowaniu zawodowym powinieneś wymienić swoje doświadczenie w piekarnictwie, wskazać najważniejsze obowiązki i osiągnięcia z poprzednich miejsc pracy, a także wymienić swoje specjalistyczne umiejętności piekarskie, takie jak znajomość różnych rodzajów mąki czy umiejętność przygotowywania różnych rodzajów ciastek i wypieków.

Przykład:

Doświadczony piekarz z ponad 10-letnim stażem w branży, posiadający szeroką wiedzę na temat różnych rodzajów ciasta i pieczywa. Znam tradycyjne oraz nowoczesne techniki pieczenia oraz posiadam umiejętność przygotowywania wypieków na specjalne życzenie klientów. Skuteczne zarządzałem zespołem piekarzy i nadzorowałem utrzymanie wysokiej jakości produktów.


Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV do pracy jako piekarz?

Doświadczenie zawodowe piekarza w CV najlepiej opisać poprzez wymienienie konkretnych miejsc pracy, w których się wcześniej pracowało oraz stanowisk, na jakich się pracowało. Można również opisać najważniejsze obowiązki i osiągnięcia z każdego z tych stanowisk.

Pamiętaj, by skoncentrować się na najważniejszych obowiązkach i osiągnięciach z każdego z wymienionych stanowisk. Opisz doświadczenia w sposób konkretny i zrozumiały dla odbiorcy, unikając ogólników i niejasności. Podkreśl umiejętności i kompetencje, które mogą być przydatne w nowym miejscu pracy, np. znajomość różnych rodzajów ciasta i pieczywa, czy zarządzanie zespołem piekarzy.

Przykład:

Piekarz / Piekarnia “Słodka buła” w Lublinie / 05.2018 - obecnie

 • Przygotowywanie różnych rodzajów ciasta i pieczywa, w tym chleba, ciastek i ciastek
 • Praca na produkcji i obsługa klientów w sklepie
 • Zarządzanie zespołem piekarzy i koordynowanie pracy na linii produkcyjnej
 • Wprowadzenie nowych receptur i technik pieczenia, co przyczyniło się do wzrostu sprzedaży o 15%

Piekarz / Piekarnia “Na naturalnym zakwasie” w Lublinie / 05.2012 - 04.2018

 • Przygotowywanie pieczywa i ciasta zgodnie z tradycyjnymi recepturami
 • Praca na produkcji i obsługa klientów w sklepie
 • Nadzorowanie pracy młodszych piekarzy i wprowadzanie ich do zawodu
 • Opracowanie nowej linii pieczywa zbożowego, która zdobyła nagrodę “Najlepszy chleb roku” w konkursie regionalnym

Kursy i wykształcenie - co wpisać w CV piekarza?

Kursy i wykształcenie piekarza w CV najlepiej opisać poprzez wymienienie konkretnych kursów, szkoleń i innych form edukacji, jakie się przeszło, wraz z datami i miejscami, gdzie się one odbywały.

Możesz również podać nazwę uczelni i kierunek studiów, jeśli uzyskałeś jakieś wyższe wykształcenie związane z branżą piekarską.

Przykład wykształcenia zawodowego:

Szkoła gastronomiczna w Lublinie / 10.2007 - 06.2012

Piekarnictwo i technologia żywności


Przykłady szkoleń:

09.2018 - Kurs ciastkarski (nauka przygotowywania różnych rodzajów ciastek i ciast)

Piekarnia “Słodka buła”


Umiejętności w CV piekarza - jakie wymienić?

Umiejętności piekarza w CV najlepiej opisać poprzez wymienienie konkretnych umiejętności i kompetencji, które posiadasz, a które mogą być przydatne w nowym miejscu pracy. Można również podać przykłady sytuacji, w których te umiejętności zostały wykorzystane i jakie efekty przyniosły.

Umiejętności twarde w CV piekarza mogą obejmować znajomość różnych technik i metod pieczenia, takich jak fermentacja, kształtowanie ciasta i układanie składników. Piekarz powinien być również doświadczony w korzystaniu z różnych narzędzi i maszyn piekarniczych, takich jak piece, wałki do ciasta i noże do krojenia.

Umiejętności miękkie w CV piekarza mogą z kolei obejmować zdolność do pracy zespołowej, komunikatywność, elastyczność i zarządzanie czasem. Można do nich zaliczyć również odpowiedzialność, dokładność, a także umiejętność pracy pod presją oraz radzenie sobie z trudnymi sytuacjami.

Przykład umiejętności twardych:

 • Przygotowywanie wypieków zgodnie z tradycyjnymi i nowoczesnymi recepturami
 • Umiejętność obsługi sprzętu piekarniczego, takiego jak piece, mieszadła i wałki do ciasta
 • Umiejętność pracy w zespole i zarządzania zespołem piekarzy
 • Koordynowanie pracy na linii produkcyjnej i zapewnianie wysokiej jakości produktów
 • Wprowadzanie młodszych piekarzy do zawodu i nadzorowanie ich pracy
 • Obsługa klientów i zapewnienia im wysokiej jakości obsługi

Przykład umiejętności miękkich:

 • Dostosowywanie receptur do indywidualnych potrzeb i życzeń klientów
 • Dobra organizacja pracy i umiejętność radzenia sobie z presją czasu
 • Skuteczne planowanie i realizacja zadań w określonym czasie

Jakie zainteresowania wymienić w CV pracownika na stanowisku piekarza?

W CV piekarza zainteresowania mogą być opisane jako dodatkowe informacje osoby ubiegającej się o pracę, które mogą pokazać jej pasję i zaangażowanie w rozwijanie swoich umiejętności w danej dziedzinie.

Można wymienić tutaj różne aktywności, takie jak uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach lub kursach dotyczących piekarnictwa, czytanie książek i artykułów na ten temat, udział w konkursach piekarskich lub prowadzenie własnego bloga poświęconego piekarnictwu.

Przykład:

 • Gotowanie i pieczenie w domu
 • Tworzenie własnych receptur i dekoracji ciast
 • Czytanie i śledzenie branżowych blogów i czasopism

Autor: Marcin | Ostatnia modyfikacja: 21.01.2023