Wzór CV dla spawacza - gotowy przykład

Jak napisać CV spawacza do pracy w spawalni?

Pisząc CV spawacza, warto skupić się na swoich umiejętnościach i doświadczeniach zawodowych związanych ze spawaniem. Możesz wymienić wszelkie szkolenia i certyfikaty, które posiadasz, a także podać przykłady swoich osiągnięć i projektów, w których brałeś udział.

Ważne jest również, aby pokazać pracodawcy, że posiadasz wiedzę na temat różnych rodzajów spawania i materiałów, z którymi pracowałeś. Warto też wspomnieć o językach obcych, którymi się posługujesz, ponieważ mogą one być przydatne w pracy spawacza, jeśli planujesz pracować w międzynarodowym środowisku.

Jeżeli przygotujesz lepsze CV niż inni kandydaci, tym większe wynagrodzenie możesz wynegocjować w czasie rozmowy o pracę.Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV i list motywacyjny do pracy jako spawacz? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w kilka minut tutaj.

Wypróbuj kreator CV
Wybierz atrakcyjną formę CV i pokaż, że angażujesz się w szukanie pracy, stwórz swoje CV tutaj

Na czym skupić się zaczynając pisać CV dla spawacza?

Po pierwsze pamiętaj o odpowiedniej estetyce tworzonych dokumentów. Jeżeli pisanie CV w Wordzie wydaje ci się zbyt skomplikowane, to możesz skorzystać z gotowego rozwiązania w postaci kreatora CV. Dzięki prostej aplikacji online, będziesz mógł wygodnie dostosować pod siebie wygląd twoich dokumentów.

Jeżeli chcesz dołączyć do swojego CV zdjęcie, przygotuj fotografię przedstawiającą cię od pasa w górę lub popiersie. Najlepsze wrażenia robią dobrze oświetlone zdjęcia z jednolitym jasnym tłem. Jeżeli aplikujesz na ofertę pracy za granicą, to sprawdź, czy dodanie zdjęcia nie jest zakazane.

Swoje CV rozpocznij od podania poprawnych danych kontaktowych, zaliczają się do nich imię i nazwisko, adres email oraz numer telefonu. Możesz również podać dodatkowe dane jak adres zamieszkania, rekrutujący będzie wiedział wtedy, jaka lokalizacja cię interesuje.

Gotowy wzór CV na stanowisko spawacza. Szablon CV do pracy w spawalni.

Co umieścić w podsumowaniu zawodowym w CV spawacza?

W podsumowaniu zawodowym w CV spawacza możesz skupić się na swoich najważniejszych umiejętnościach i doświadczeniach zawodowych związanych ze spawaniem. Możesz wymienić swoje najważniejsze osiągnięcia i projekty, w których brałeś udział, a także podać przykłady sytuacji, w których udowodniłeś swoje umiejętności i wiedzę na temat spawania.

Ważne jest również, aby pokazać pracodawcy, że jesteś osobą ambitną i zaangażowaną w swoją pracę, a także że posiadasz wiedzę na temat różnych rodzajów spawania i materiałów. W podsumowaniu zawodowym warto też wspomnieć o językach obcych, którymi się posługujesz, ponieważ mogą one być przydatne w pracy spawacza.

Przykład:

Doświadczony spawacz z ponad 5-letnim stażem zawodowym w branży. Posiadam szerokie kwalifikacje i certyfikaty z zakresu różnych rodzajów spawania, w tym metod TIG, MIG/MAG i elektroda otulona. Udowodniłem swoje umiejętności na licznych projektach i realizacjach, w tym przy budowie mostów i hal produkcyjnych. Posiadam również umiejętność czytania rysunków technicznych i współpracy w zespole.


Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV do pracy jako spawacz?

Aby skutecznie opisać swoje doświadczenie zawodowe jako spawacza w CV, możesz wymienić nazwy firm, w których pracowałeś, daty zatrudnienia, stanowiska, na których pracowałeś, oraz główne obowiązki i osiągnięcia związane z tymi stanowiskami.

Ważne jest, aby podać szczegółowe informacje, takie jak rodzaje spawanych materiałów, używane technologie spawania oraz rodzaje spawarki, którymi się posługiwałeś. Jeśli masz certyfikaty spawalnicze lub inne udokumentowane umiejętności, warto je również wymienić w swoim CV.

Przykład:

Spawacz MIG/MAG / MAGO Sp. z o.o. / 07.2018 - obecnie

 • Spawanie stali konstrukcyjnej, aluminium i miedzi
 • Obsługa spawarki MIG/MAG
 • Udział w projektach spawalniczych w przemyśle samochodowym
 • Zapewnienie terminowego realizowania zleceń spawalniczych

Spawacz TIG / Spavex Sp. z o.o. / 07.2015 - 07.2018

 • Spawanie stali nierdzewnej i kwasoodpornej
 • Obsługa spawarki TIG
 • Utrzymanie wysokiej jakości spawów
 • Współpraca z klientami w celu ustalenia wymagań dotyczących jakości spawów

Kursy i wykształcenie - co wpisać w CV spawacza?

Jeśli chodzi o wykształcenie w CV spawacza, warto wymienić wszystkie ukończone szkoły i kursy związane ze spawalnictwem. Może to obejmować zarówno formalne wykształcenie, jak i szkolenia branżowe. Jeśli ukończyłeś technikum lub szkołę zawodową o profilu spawalniczym, powinieneś to wymienić w CV.

Jeśli natomiast chodzi o kursy, warto wymienić te, które poszerzyły Twoje umiejętności spawalnicze, na przykład kurs obsługi konkretnego rodzaju spawarki lub szkolenie z zakresu określonej technologii spawania. Możesz również wymienić szkolenia związane z bezpieczeństwem pracy czy z zakresu jakości spawów.

Przykład wykształcenie techniczne:

Technikum Spawalnicze we Wrocławiu / 10.2011 - 06.2015

Technik spawacz


Przykłady szkoleń:

04.2015 - Szkolenie z bezpieczeństwa pracy w spawalni

09.2016 - Szkolenie z jakości spawów


Umiejętności w CV spawacza - jakie wymienić?

Jeśli chodzi o opisanie umiejętności w CV spawacza, warto wymienić te, które są szczególnie ważne dla tego zawodu. Może to obejmować zarówno umiejętności techniczne, jak i teoretycznych.

Do umiejętności technicznych zalicza się na przykład obsługę różnych rodzajów spawarek, spawanie różnych rodzajów materiałów czy znajomość różnych technologii spawania. Do umiejętności teoretycznych natomiast można zaliczyć znajomość przepisów dotyczących bezpieczeństwa w spawalni, wymagań dotyczących jakości spawów czy znajomość zasad obliczania parametrów spawania.

Przykład umiejętności technicznych:

 • Obsługa spawarek TIG, MIG/MAG i elektrodowych
 • Spawanie stali nierdzewnej, kwasoodpornej, konstrukcyjnej, aluminium i miedzi
 • Znajomość technologii spawania TIG, MIG/MAG i elektrodowego

Przykład umiejętności teoretycznych:

 • Znajomość przepisów dotyczących bezpieczeństwa w spawalni
 • Znajomość wymagań dotyczących jakości spawów
 • Znajomość zasad obliczania parametrów spawania (natężenie prądu, czas spawania itp.)

Jakie zainteresowania wymienić w CV pracownika na stanowisku spawacza?

Jeżeli chcesz skutecznie opisać zainteresowania w CV spawacza, warto wymienić te, które mogą pokazać Twoje dodatkowe umiejętności lub kompetencje, które mogą być przydatne w pracy.

Na przykład, jeśli interesujesz się techniką, możesz wspomnieć o tym w swoim CV. Podobnie, jeśli uprawiasz sport lub angażujesz się w działalność społeczną, warto to również wymienić, ponieważ może to pokazać Twoje umiejętności współpracy w grupie czy umiejętność organizacji czasu.

Przykład:

 • Nowe technologie w dziedzicie spawalnictwa
 • Majsterkowanie i mechanika samochodowa
 • Sporty zespołowe - siatkówka

Autor: Marcin | Ostatnia modyfikacja: 30.12.2022