Wzór CV dla elektryka / elektromontera - gotowy przykład

Aby skutecznie zainteresować pracodawcę swoim CV, musisz wyróżniać się na tle innych kandydatów. Aby to osiągnąć, powinieneś skupić się na jak najlepszym uzupełnieniu takich sekcji CV elektryka / elektromontera jak doświadczenie zawodowe, umiejętności, a także wykształcenie i kursy.
- jak napisać CV do pracy jako elektryk
- przykładowe gotowe wpisy do CV elektryka / elektromontera
- dodatkowe porady i wskazówki, na co zwrócić uwagę pisząc CV
Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV i list motywacyjny do pracy jako elektryk / elektromonter? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w kilka minut tutaj.

Na czym skupić się zaczynając pisać CV dla elektryka / elektromontera?
Ciekawym aspektem pisania CV jest pytanie, czy umieszczać w nim swoje zdjęcie. O ile na zachodzie Europy nie dodaje się go ze względu na możliwe oskarżenia o dyskryminację, to w Polsce panuje w tym temacie dowolność. Jeżeli na zdjęciu wypaść profesjonalnie, to duża szansa, że osoba czytająca CV lepiej będzie cię kojarzyć.
Drugą kwestią jest umieszczenie tylko ważnych danych kontaktowych, a do takich należą:
- imię i nazwisko,
- numer telefonu,
- adres email.
Wymienianie na przykład stanu cywilnego czy obywatelstwa nie ma nic wspólnego z wykonywanym przez ciebie zawodem i nie dostarcza żadnej wartości pracodawcy.
Warto też wyróżnić się dobrze wyglądającym szablonem CV - tu królują szablony w Wordzie i kreatory CV. Takie narzędzie sformatuje i łatwo pozwoli na personalizację wyglądu twojego życiorysu.
Poniżej znajdziesz gotowy przykład CV elektromontera, zrobiony w naszym kreatorze CV.

Co umieścić w podsumowaniu zawodowym w CV elektryka / elektromontera?
Podsumowanie zawodowe to miejsce w CV, gdzie powinieneś zaprezentować siebie od jak najlepszej strony. Najczęściej pisząc je, odpowiedz na 3 pytania:
- kim jesteś / jakie jest twoje doświadczenie,
- jakie są twoje największe osiągnięcia i umiejętności,
- jakiej pracy szukasz / jakie umiejętności chcesz wnieść w nowe miejsce pracy.
Pamiętaj, by umieścić je na górze dokumentu, ponieważ powinno być ono przeczytane jako jedno z pierwszych elementów z twojego CV elektryka. Nie rozpisuj się za mocno, w zupełności wystarczą 3 - 4 zdania.
Przykład:
Od ponad 5 lat pracuję jako elektryk w zarówno branży przetwórczej, jak i kolejowej. Posiadam wyższe wykształcenie techniczne oraz doświadczenie w instalowaniu, naprawie i konserwacji niskonapięciowych systemów elektrycznych. Jestem osobą zorganizowaną i z wielkim zaangażowaniem realizuje powierzone mi zadania.
Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV do pracy jako elektryk / elektromonter?
Wymieniając swoje doświadczenie w zawodzie elektryka, zacznij od najnowszego miejsca pracy, chronologicznie wskazując kolejne. Pamiętaj o podaniu okresu zatrudnienia (najlepiej z dokładnością do miesięcy) oraz nazwie stanowiska.
Określ dokładnie zakres obowiązków (zaczynając od tych, które wymienione są w ofercie pracy, na którą aplikujesz), najlepiej każdy od kolejnego punktu. Dobrze jest też wskazać szczególne osiągnięcia w pracy i podeprzeć je odpowiednimi liczbami.
Przykład:
Specjalista Elektromonter / PKP Energetyka S.A. / 05.2019 - obecnie
- Praca przy pomiarach na podstacjach trakcyjnych (pomiary transformatorów, zespołów prostownikowych, wyłączników mocy oraz kabli zasilaczy i uziemienia) - obsługa urządzeń: SONEL
- Pełna realizacja prac na kablowych liniach energetycznych 1-30kV - lokalizacja, naprawa (mufy 3M) i próby napięciowe (obsługa ROBOTRON)
- Pomiary elektryczne budynków (pętla zwarcia, uziemienie, inst. odgromowa)
- Współpraca z Dyspozyturą Zasilania w zakresie prac wg poleceń na pracę, przygotowanie dokumentacji pomiarowej oraz archiwizacja dokumentów powykonawczych
Elektromonter / Elektobud S.A. / 03.2016 - 04.2019
- Projektowanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych niskiego napięcia oraz odgromowych.
- Montaż szaf sterowniczych, aparatów elektrycznych, urządzeń automatyki.
- Montaż aparatur: kontrolno-pomiarowej, automatycznej regulacji, sterowania i zabezpieczeń.
- Konserwacja urządzeń elektrycznych, obsługa procesu uzdatniania ścieków oraz stacji pomp.
- Utrzymanie ruchu linii produkcyjnych, konserwacja i modernizacja instalacji elektrycznej odbiorczej i zasilającej.
Kursy i wykształcenie - co wpisać w CV technika elektryka / elektromontera?
Wykształcenie i kursy są ważnym elementem CV elektryka. W większości ogłoszeń do pracy jako elektryk wystarczy wykształcenie zawodowe / techniczne. Jedynie część wymaga wyższego wykształcenie specjalistycznego. W obu przypadkach wymień ostatnio ukończoną szkołę, wpisz lata nauki i ewentualnie uzyskany tytuł.
Przykład wykształcenia wyższego:
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie / 10.2013 - 06.2018
Inżynier mechatronik
Przykład wykształcenie techniczne:
Zespół Szkół Kolejowych - Technikum Kolejowe w Gliwicach / 10.2009 - 06.2013 Technik elektryk, Specjalizacja - Trakcja Elektryczna
Przykłady szkoleń:
04.2020 - Bezpiecznej pracy na wysokości, w zakresie ochrony przed upadkiem z wysokości i w sytuacjach zagrożeń oraz ewakuacji z wysokości.
09.2018 - Szkolenie z zakresu automatyki przemysłowej firmy Electric.
Umiejętności w CV elektryka / elektromontera - jakie wymienić?
Wymieniając umiejętności w CV elektryka / elektromontera podziel je na umiejętności miękkie i twarde. Twarde odnoszą się do kompetencji technicznych, wiedzy i technik uzyskiwanych w szkole. Miękkie z kolei odnoszą się do współpracy i kompetencjach społecznych.
Przykład umiejętności twardych:
- Znajomość Eplan do tworzenia dokumentacji elektrycznej
- Znajomość projektowania 2D w AutoCad i Inventor
- Znajomość MS Office
- Umiejętność tworzenia i czytania rysunków i dokumentacji technicznej
- Umiejętności manualne w posługiwaniu się elektronarzędziami, oraz narzędziami pomiarowymi
- Świadectwo kwalifikacyjne SEP na stanowisku eksploatacji, oraz na stanowisku dozoru do 1kV i powyżej 1kV z uprawnieniami kontrolno-pomiarowymi
- Prawo jazdy kat. B
Przykład umiejętności miękkich:
- Umiejętność logicznego myślenia
- Dobra współpraca w ramach zespołu
- Praca pod presją czasu
Jakie zainteresowania wymienić w CV pracownika na stanowisku elektryka / elektromontera?
Warto dodać do CV elektromontera kilka zainteresowań. Nie powinieneś dodawać ich jednak za dużo. 3 - 4 w zupełności wystarczą. Dobrze jeżeli w jakiś sposób będą wiązać się z wykonywanym przez ciebie zawodem.
Przykład:
- informatyka
- astrofizyka
- majsterkowanie