Wzór CV dla sprzątaczki - gotowy przykład i porady

CV dla sprzątaczki

Czy wysłałaś CV na stanowisko sprzątaczki, ale zderzyłaś się z murem braku odpowiedzi? A może właśnie próbujesz napisać swoje CV i szukasz sposobu, który pomoże ci podnieść swoje szanse na otrzymanie pracy? Pamiętaj, że aby dostać pracę z lepszą pensją i na lepszych warunkach musisz wyróżnić się na tle innych kandydatek i kandydatów.

Wyjaśnię ci również, z czego może wynikach brak zainteresowania twoim CV i co robić by potencjalny pracodawca zwrócił na ciebie uwagę.Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV i list motywacyjny sprzątaczki? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w kilka minut tutaj.

Wypróbuj kreator CV
Wybierz atrakcyjną formę CV i pokaż, że angażujesz się w szukanie pracy, stwórz swoje CV tutaj

Krok po kroku jak napisać CV sprzątaczki / sprzątacza do pracy?

Jedną z podstawowych zasad podczas pisania CV sprzątaczki jest stworzenie CV dedykowanego dla ogłoszenia o pracę. W skrócie chodzi o to, by pisać CV jako odpowiedź na ogłoszenie i używać w tym CV jak najwięcej zwrotów, które pojawiły sie w jego opisie. Drugą ważną zasadą jest unikanie ogólnych zwrotów, które wpisują inni kandydaci, takie jak: “dbanie o czystość”. Zamiast ich skup się na swoich umiejętnościach (wymień zarówno twarde jak i te miękkie).

Warto również zadbać o estetyczny aspekt życiorysu. Tu na pomoc może przyjść profesjonalny program online dostępny tutaj. Za jego pomocą nie będziesz musiała się skupiać na wyglądzie, bo wszystko łatwo wyklikasz - szablon, czcionka kolory. Pomożemy ci również profesjonalnie przyciąć zdjęcie do CV. Poniżej możesz zobaczyć przykładowe CV sprzątaczki przygotowane w naszym kreatorze CV:


Profesjonalny wzór CV dla sprzątaczki z doświadczeniem

Dane kontaktowe w CV sprzątaczki - co powinnaś wpisać?

Po pierwsze przedstaw się: podaj imię i nazwisko, pod nim dobrze umieścić wykonywany zawód - czyli w twoim wypadku sprzątaczka. Pamiętaj, żeby wpisać swoje dane osobowe (dane kontaktowe). Najważniejszy jest telefon. Pomocniczo możesz wpisać adres email. Zadbaj o to by twój email brzmiał profesjonalnie (np. unikaj domeny takiej jak buziaczek.pl).

A co ze zdjęciem w CV sprzątaczki? Nie musisz go koniecznie dodawać, ale sprawia, że jesteś łatwiej zapamiętana przez rekrutera. Jeżeli cię zapamięta to, jest większa szansa, że zadzwoni.


Co warto umieścić w podsumowanie zawodowym w CV pracownicy sprzątającej?

Ten element warto umieścić w każdym CV na samej górze, by był dobrze widoczny. Porównać go można do krótkiego streszczenia książki, które ma zachęcić do jego kupna.

Pisząc podsumowanie zawodowe, pamiętaj o kilku zasadach:

 • wymień swoje największe osiągnięcia i umiejętności
 • streść się w maksymalnie 4 zdaniach
 • bądź precyzyjny, staraj się przekonać rekrutera liczbami
 • twoje podsumowanie powinno nawiązywać do opisu ogłoszenia o pracę (wymień te cechy, które są w nim wymienione)

Przykładowe podsumowanie zawodowe znajdziesz poniżej:

Przykład:

Posiadam 2-letnie doświadczenie w pracy jako sprzątaczka biurowa. Do moich obowiązków należało sprzątanie powierzchni pracowniczych, pomieszczeń socjalnych, toalet oraz ciągów komunikacyjnych. W Państwa firmie chciałbym kontynuować swój rozwój.


Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV sprzątaczki?

W tej sekcji jest miejsce na opisanie wykonywanych przez ciebie obowiązków. Dobrze jest tu zastosować zasadę pisania dedykowanego CV i w pierwszej kolejności wymienić te wymagane przez pracodawcę. Pomogą ci one przyciągnąć uwagę i sprawią, że wydasz się odpowiednią kandydatką.

Oto kilka rad, którymi powinnaś kierować się pisząc swoje CV:

 • zastosuj odwróconą chronologię (wymień prace od najnowszej do najstarszej)
 • wymieniaj obowiązki od punktów - staraj sie by obowiązek zajmował ok. 1 linię tekstu
 • daty zatrudnienia podaj z dokładnością do miesięcy

Przykładowe wpisy znajdziesz poniżej:

Przykład:

Sprzątaczka biurowa / OpenHigh Sp. z.o.o / 02.2018 - 01.2020

 • Utrzymywanie czystości w pomieszczeniach biurowych i socjalnych
 • Sprzątanie, mycie i odkurzanie
 • Kontrolowanie stanu zapasów środków czystości

Kursy i wykształcenie - co wpisać w CV sprzątaczki?

Powinnaś wymienić ostatnio ukończoną szkołę. Opisując ją, podaj jej nazwę oraz lata nauki. Dobrze jest też napisać coś o uzyskanym zawodzie. Jeżeli nadal sie uczysz to również zaznacz to w CV.

Przykład:

 • Zespół szkół zawodowych w Poznaniu / 2015 - 2019

  Kucharka


Umiejętności w CV sprzątaczki - co warto tam wpisać?

Umiejętności to ważna sekcja w CV sprzątaczki. Tutaj również jest jako pierwsze dobrze wymienić te wypisane w ogłoszeniu o pracę. Podniesie to tylko wrażenie u czytającego, że nadajesz się do tej pracy. W ogłoszeniach w większości wymienione są umiejętności miękkie - np. zaangażowanie. Z twardych można wymienić obsługę specjalistycznego sprzętu do dezynfekcji,

Przykładowe umiejętności w CV sprzątaczki znajdziesz poniżej:

Przykład:

 • wysokie zaangażowanie i dyspozycyjność
 • współpraca w ramach zespołu
 • dokładność i sumienność
 • samodzielność w wykonywaniu zadań
 • wysoka kultura osobista

Jakie zainteresowania wymienić w CV sprzątaczki?

Wymienienie kilku zainteresowań pozwoli ci wyróżnić się na tle innych kandydatów. Tworzy to wtedy w głowie rekrutera lepszy obraz ciebie jako kandydatki. Wymień maksymalnie 3 - 4 zainteresowania.

Sprawdź jakie inne zainteresowania możesz wymienić w swoim CV.

Poniżej znajdziesz przykładowe zainteresowania sprzątaczki.

Przykład:

 • filmy komediowe
 • fotografia
 • taniec towarzyski

Autor: Marcin | Ostatnia modyfikacja: 10.07.2021