Wzór CV dla pielęgniarki - gotowy przykład szablonu CV

Mimo iż zawód pielęgniarki należy do jednych z najbardziej deficytowych, to nie oznacza to, że wysłanie CV zagwarantuje otrzymaniem dobrej pracy. Przy rekrutacji na najlepsze stanowiska nadal trwa ostra konkurencja pomiędzy kandydatkami. Pisząc mocne CV pielęgniarki, musisz uwypuklić najbardziej pożądane cechy w tym zawodzie, takie jak:

 • łatwe nawiązywanie kontaktu z pacjentami,
 • odpowiednie predyspozycje psychiczne (opanowanie, empatia).

Czytaj dalej by dowiedzieć się, jak powinna wyglądać profesjonalna aplikacja dla zawodu pielęgniarki.Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV i list motywacyjny pielęgniarki? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w kilka minut tutaj.

Wybierz atrakcyjną formę CV i pokaż, że angażujesz się w szukanie pracy, stwórz swoje CV tutaj

Krok po kroku jak napisać CV pielęgniarki

Pewnie słyszałaś o pisaniu CV dedykowanego pod konkretne ogłoszenie o pracę. Nie? To już śpieszę z wyjaśnieniami. W skrócie chodzi o takie opisywanie swoich umiejętności i doświadczeń, by najbardziej wpisać się w obraz idealnego kandydata przedstawionego w ogłoszeniu. Nie zrozum mnie źle, nie należy kłamać, czy na siłę wymyślać! Jeżeli jednak twoje kompetencje pokrywają się z tymi wymienionymi w ogłoszeniu o pracę, to je wymień jako pierwsze.

Nie wiesz jakie sekcje powinny się znaleźć w CV? Sprawdź nasz kreator CV, gdzie znajdziesz gotowe szablony, z sekcjami do wypełnienia. Przykładowe wpisy i wzór CV pielęgniarki znajdziesz poniżej.


Co wpisać w podsumowaniu zawodowym w CV pielęgniarki?

Podsumowanie zawodowe (sekcja “O mnie”) to zwykle krótki, 3 - 4 zdaniowy akapit, gdzie powinnaś opisać swoje najważniejsze umiejętności, doświadczenie i sukcesy. Można porównać to do okładki książki, gdzie autor w kilku zdaniach stara się zachęcić do jej przeczytania. W ten sam sposób ty zachęcasz rekrutera do przeczytania twojego Curriculum vitae.

Najprościej napisać cel zawodowy odpowiadając na te 3 pytania:

 • kim jesteś (twój zawód (specjalizacja), wykształcenie),
 • twoje główne osiągnięcia / umiejętności,
 • czego oczekujesz od nowej pracy.

Przykład:

Uzyskałam tytuł magistra pielęgniarstwa w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i od 3 lat pracuję jako pielęgniarka operacyjna. Cechuję się wysokim zaangażowaniem i umiejętnością współpracy z zespołem lekarzy i pielęgniarek. Szukam pracy, gdzie moje umiejętności pomogą budować pozytywne relacje z pacjentami.


Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV pielęgniarki do szpitala?

Doświadczenie to kluczowa sekcja w CV pielęgniarki - ma pokazać twoje kluczowe kompetencje i fakt, że sprawdziłaś się już wcześniej na tym stanowisku. Wymieniając swoje doświadczenie zawodowe, zacznij od najnowszej pracy i to ją opisz jak najdokładniej. Dla pracodawcy to ważna informacja - wie z jakimi obowiązkami mierzysz się na co dzień.

Wymień nie tylko nazwę stanowiska, ale również zaznacz nazwę pracodawcy i okres pracy (rok i miesiąc). Potem, najlepiej od punktów, przedstaw swoje obowiązki i osiągnięcia. Postaraj się uwzględnić liczby, aby wzmocnić swoje przykłady.

Przykład:

Pielęgniarka operacyjna / Gdański Szpital Specjalistyczny / 02.2018 - 01.2021

 • Przygotowanie pacjentów do zabiegu
 • Asystowanie przy zabiegach i operacjach
 • Wykonywanie procedur medycznych zgodnie z posiadanymi kompetencjami
 • Przygotowywanie narzędzi i materiałów
 • Prowadzenie dokumentacji medycznej
 • Nadzór nad magazynem materiałów medycznych

Kursy i wykształcenie - co wpisać w CV pielęgniarki?

W CV pielęgniarki należy wymienić uzyskane wykształcenie, takie jak studia magisterskie z pielęgniarstwa. Ważne jest również podanie nazwy uczelni, która wydała dyplom, oraz daty ukończenia studiów. Warto też wymienić odbywane kursy i szkolenia specjalistyczne, które poszerzają kwalifikacje pielęgniarki.

Aby zostać pielęgniarką, konieczne jest ukończenie studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwo, które obejmują zarówno teoretyczne, jak i praktyczne przygotowanie do zawodu. Po ukończeniu studiów absolwenci muszą zdać państwowy egzamin zawodowy, który uprawnia do uzyskania prawa wykonywania zawodu. Niektóre specjalizacje mogą wymagać dodatkowych kursów i certyfikatów, które trzeba uzyskać w trakcie kariery zawodowej.

Przykład wykształcenia:

 • Gdański Uniwersytet Medyczny / 2014 - 2019

  Tytuł magistra na kierunku pielęgniarstwo

  Specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego

Przykład kursów i szkoleń:

 • Kurs specjalistyczny z anestezjologii i intensywnej terapii / 2022

  Szkolenie z zaawansowanej opieki nad pacjentami w stanie krytycznym, w tym umiejętności monitorowania parametrów życiowych, zarządzania respiratorami i opieki nad pacjentami po operacjach.

 • Kurs opieki paliatywnej i hospicyjnej / 2021

  Szkolenie z zakresu opieki nad pacjentami w terminalnej fazie choroby, z naciskiem na zarządzanie bólem, wsparcie emocjonalne i duchowe oraz współpracę z rodzinami pacjentów


Umiejętności w CV pielęgniarki - jakie wyróżnią cię na tle innych?

Zwłaszcza dla osób bez doświadczenia lub z małym umiejętności to sposób, by wyróżnić się na tle innych kandydatek. Warto tu przypomnieć o pisaniu dedykowanego CV per ogłoszenie. W pierwszej kolejności wymień posiadane umiejętności, których oczekuje pracodawca (pamiętaj, by to było zgodne z prawdą).

Inną dobrą praktyką jest wpisywanie konkretnych umiejętności, które są łatwe do zweryfikowania na rozmowie. Przykłady znajdziesz poniżej.

Przykład:

 • Aktualne prawo do wykonywania zawodu

 • Pobieranie materiału biologicznego do badań laboratoryjnych

 • Gotowości do nauki z zakresu technik zabiegowych

 • Znajomość angielskiego w stopniu komunikatywnym

 • Budowanie pozytywnych relacji z pacjentami

 • Umiejętność pracy w zespole

 • Staranne wykonywanie powierzonych obowiązków


Jakie zainteresowania wymienić w CV pielęgniarki?

Warto wpisać do CV kilka zainteresowań - maksymalnie 3 - 4. Nie zajmuje to wiele miejsca w twoim dokumencie aplikacyjnym, a pozwala lepiej nakreślić, jaką jesteś osobą. Jeżeli jest to zgodne z prawdą nawiąż w zainteresowaniach do tematów zdrowotnych - powiązanych z wykonywanym przez ciebie zawodem.

Przykład:

 • zdrowe odżywianie
 • sporty zespołowe
 • taniec

Autor: Marcin | Ostatnia modyfikacja: 15.07.2024