Wzór CV dla specjalisty ds. utrzymania ruchu - gotowy przykład
W pracy specjalisty ds. trzymania ruchu wymagane są zdolności z zakresu elektrotechniki i mechaniki, jak również doświadczenie związane z konserwacją i działaniem maszyn. Aby przygotować mocne CV na stanowisko specjalisty ds. utrzymania ruchu, musisz skupić się na sekcjach związanych z doświadczeniem i umiejętnościami. Ważne jest również wykształcenie, często na lepiej opłacanych stanowiskach, oczekiwane jest posiadanie studiów z automatyki lub mechatroniki. Im lepsze przygotujesz CV, tym o większą pensję możesz wynegocjować w czasie rozmowy o pracę.
- jak napisać CV do pracy jako specjalista ds. utrzymania ruchu
- przykładowe gotowe wpisy do CV inżyniera ds. utrzymania ruchu
- dodatkowe porady i wskazówki, na co zwrócić uwagę pisząc CV
Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV i list motywacyjny do pracy jako specjalista ds. utrzymania ruchu? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w kilka minut tutaj.
Na czym skupić się zaczynając pisać CV dla specjalisty ds. utrzymania ruchu?
Swoje CV rozpocznij od podania poprawnych danych kontaktowych, obejmują one imię i nazwisko, adres email oraz numer telefonu. Możesz również podać dodatkowe informacje jak wiek czy miejscowość zamieszkania, rekrutujący będzie wiedział wtedy, jaka lokalizacja cię interesuje.
Dobrym pomysłem jest również dodanie do CV zdjęcia. Pamiętaj jednak, by twoja fotografia sprawiała wrażenie profesjonalnej. Osoba rekrutująca często będzie widziała cię po raz pierwszy, zadbaj więc, by zrobić na niej pozytywne wrażenie. Zatem zdjęć z imprez czy wakacji, a przygotuj zdjęcie zrobione na jasnym stonowanym tle.
Niezwykle ważne jest estetyka stworzonego dokumentu. Rekruterzy nie lubią niechlujnie napisanych CV. Zamiast męczyć się w programie typu Word, lepiej skorzystać z dedykowanego kreatora CV. Taki program przeprowadzi cię krok po kroku przez proces tworzenie twoich dokumentów aplikacyjnych. Z łatwością będziesz mógł również dostosować wygląd końcowego dokumentu do swoich preferencji, zmieniając na przykład czcionkę czy szatę kolorystyczną.
Poniżej znajdziesz gotowy przykład wzoru CV specjalisty ds. utrzymania ruchu, zrobiony w naszym programie do pisania CV.
Co umieścić w podsumowaniu zawodowym w CV inżyniera ds. utrzymania ruchu?
Podsumowanie zawodowe pełni rolę wprowadzenia do twojego CV specjalisty do spraw utrzymania ruchu. Jego zadaniem jest przyciągnięcie uwagi rekrutera i zachęcenie do zapoznania się z resztą CV. Z tego względu nie może być za długi, w zupełności wystarczą 3 – 4 zdania. Aby ułatwić ci jego napisanie, przygotowaliśmy kilka pytań, na które powinieneś odpowiedzieć:
- jakie posiadasz doświadczenie,
- jakie są twoje główne umiejętności i osiągnięcia,
- jaką wartość chcesz wnieść do nowego miejsca pracy.
Przykład:
Jestem specjalistą do spraw utrzymania ruchu z 4-letnim doświadczeniem w firmie produkującej opakowania papiernicze. Zajmuje się konserwacją, nadzorowaniem oraz naprawą urządzeń, by zapewnić bezawaryjne działanie systemu produkcyjnego. W Państwa firmie chcę zapewnić jak najwyższy stopień niezawodności procesu produkcji.
Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV do pracy jako automatyk ds. utrzymania ruchu?
Doświadczenie zawodowe to najważniejsza sekcja twojego CV specjalista do spraw utrzymania ruchu. Pracodawcy chętniej zatrudniają osoby, które posiadają już doświadczenie na danym stanowisku. Takich osób nie trzeba długo wdrażać, bo już sprawdzały się w danej roli.
Wymieniając swoje doświadczenie zawodowe, zacznij od najnowszego, stopniowo przechodząc do starszych. Pamiętaj o podaniu nazwy stanowiska, firmy okresu zatrudnienia i wykonywanych obowiązków. Pisząc CV, w pierwszej kolejności wymień te obowiązki, które są zawarte w ogłoszeniu o pracę. Aby zachować przejrzystość, kolejne kompetencje wymieniaj od punktów.
Przykład:
Specjalista ds. utrzymania ruchu / Mono S.A. / 07.2020 - obecnie
- Zapewnienie sprawności maszyn i urządzeń produkcyjnych
- Wykonywanie zleconych napraw i modyfikacji
- Uzupełnianie dokumentacji związanej z przeglądami i naprawami,
- Koordynacja projektów wdrożeniowych nowych maszyn i urządzeń
- Zgłaszanie propozycji rozwiązań problemów i usprawnień
- Współpraca z osobami zarządzającymi obszarem produkcji
Młodszy specjalista ds. utrzymania ruchu / Bono S.A. / 07.2018 - 06.2020
- Zapewnienie bieżących napraw oraz wymiany zużytych elementów
- Uzupełnianie dokumentacji związanej z konserwacjami i naprawami
- Praca z systemami informatycznymi do zarządzania utrzymaniem ruchu
- Udział w projektach modernizacyjnych maszyn i urządzeń
- Współpraca z dostawcami w czasie uruchamiania i odbioru maszyn
- Rozwiązywanie problemów technicznych w sytuacjach awaryjnych
- Nadzorowanie i odbiór wykonywanych prac przez serwisy zewnętrzne
Kursy i wykształcenie - co wpisać w CV specjalisty ds. utrzymania ruchu?
Do pracy specjalisty do spraw utrzymania ruchu często wymagane jest wykształcenie z zakresu automatyki bądź mechaniki. Lepiej wynagradzane są osoby z wyższym wykształceniem, natomiast akceptowane są również osoby po technikum lub szkole zawodowej. Wymieniając ukończone uczelnię, podaj jej nazwę, okres nauki oraz studiowany kierunek.
W pracy specjalisty do spraw utrzymania ruchu ważne okazać mogą się odbyte kursy i szkolenia. Wymień tylko te kursy, które związane są z wykonywanym przez ciebie zawodem. Fakt, że ciągle się doszkalasz, pokazuje twoją chęć rozwoju i zwiększa szansę na zaproszenie na rozmowę o pracę.
Przykład wykształcenia wyższego:
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie / 10.2013 - 06.2018
Kierunek: Elektronika i Telekomunikacja
Przykład wykształcenie techniczne:
Zespól Szkół Elektrycznych w Krakowie / 10.2014 - 06.2018
Technik elektryk
Przykłady szkoleń:
04.2020 - Uprawnienia eksploatacyjne SEP do 1 kV
09.2018 - Utrzymanie ruchu zorientowane na niezawodność
Umiejętności w CV inżyniera ds. utrzymania ruchu - jakie wymienić?
W sekcji z umiejętnościami podaj swoje kompetencje związane z konserwacją, naprawą i utrzymaniem ruchu produkcji. Umiejętności zwyczajowo dzielimy na miękkie i twarde. Miękkie odnoszą się do zdolności interpersonalnych, takich jak komunikacja. Twarde z kolei dotyczą między innymi umiejętności technicznych, takich jak posługiwanie się specjalistycznymi narzędziami.
Aby zachować przejrzystość swojego CV, to kolejne umiejętności wymieniaj od punktów i stosuj podział na miękkie i twarde. W tej sekcji możesz również podać informacje związane ze znajomością języków obcych oraz fakt posiadania prawa jazdy.
Przykład umiejętności twardych:
- Uprawnienia elektryczne SEP 1kV
- Obsługa narzędzi hydraulicznych i elektronarzędzi
- Obsługa narzędzi pomiarowych
- Obsługa komputera
- Znajomość MS Office
- Prawo jazdy kat. B
- Język angielski - poziom C1
Przykład umiejętności miękkich:
- Komunikatywność i nawiązywanie kontaktów
- Ustalanie priorytetów i samodzielność
- Planowanie i organizacja pracy
- Współpraca w ramach zespołu
- Logiczne myślenie
- Praca pod presją czasu
Jakie zainteresowania wymienić w CV pracownika na stanowisku automatyka ds. utrzymania ruchu?
Zainteresowania są dodatkowo sekcją twojego CV specjalisty do spraw utrzymania ruchu, która może przybliżyć twoją osobę rekruterowi. Nie powinna ona zajmować zbyt wiele miejsca w twoich dokumentach aplikacyjnych, dlatego podaj co najwyżej 3 – 4 zainteresowania. Dobrze jeżeli będą wiązały się one z wykonywanym przez ciebie zawodem.
Przykład:
- Majsterkowanie
- Modelarstwo
- Nowe technologie