Wzór CV dla fizjoterapeutki - profesjonalny przykład do pobrania
Praca fizjoterapeutki wiąże się z ciągłym kontaktem z pacjentem. Dlatego od osób wykonujących tę pracy wymagane są umiejętności obejmujące łatwe nawiązywanie kontaktów, empatię i indywidualne podejście do pacjenta. Ważne jest również posiadane wykształcenie i ukończone kursy związane z zawodem.
Z roku na rok pojawia się w tym zawodzie coraz większa konkurencja. Na jedno stanowisko pracy aplikuje po kilkanaście - kilkadziesiąt osób. Aby wyróżnić się na tle innych kandydatów, trzeba stworzyć mocne CV, które przyciągnie uwagę rekrutera.
- jak napisać dobre CV na stanowisko fizjoterapeutki
- jakie umiejętności są ważne na stanowisku fizjoterapeutki
- wzór CV dla fizjoterapeutki do pracy w rehabilitacji dziecięcej
Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV i list motywacyjny fizjoterapeutki? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w kilka minut tutaj.
Na co zwrócić uwagę pisząc CV fizjoterapeutki?
Na początku wybierz wygodne dla siebie narzędzie do pisania CV oraz przygotuj szablon CV, który uzupełnisz. Jeżeli nie masz doświadczenia w pisaniu CV fizjoterapeutki lub twoje ostatnie CV pisałaś dawno temu, to skorzystaj z kreatora CV dostępnego na naszym portalu.
Po drugie zadbaj o profesjonalnie brzmiący adres email. Najlepiej jeżeli byłby on w formie imie.nazwisko@poczta.pl.
Po trzecie przygotuj profesjonalne zdjęcie do CV fizjoterapeutki. Unikaj zdjęć z wakacji czy imprez. Zrób zdjęcie na jasnym tle. Pamiętaj o uśmiechu - wypadniesz wtedy bardziej empatycznie, co w pracy z chorymi jest bardzo ważne.
Poniższe CV zostało wykonane w naszym kreatorze CV i śmiało możesz się na nim wzorować. Doświadczenie zawodowe zostało wyróżnione za pomocą punktów. Sprawia to, że wymienione elementy są bardziej czytelne i uporządkowane.
Podsumowanie zawodowe w CV fizjoterapeutki
W podsumowaniu zawodowym w CV fizjoterapeutki warto wymienić doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń układu ruchu, stosowanie różnych technik terapeutycznych oraz pracę z pacjentami w różnym wieku. Należy podkreślić umiejętność dostosowywania planów rehabilitacyjnych do indywidualnych potrzeb pacjentów oraz współpracę z innymi specjalistami. Ważnym elementem jest również prowadzenie dokumentacji medycznej oraz dobra komunikacja z pacjentami.
Podsumowanie zawodowe fizjoterapeutki powinno być krótkie i zwięzłe, najlepiej nieprzekraczające 3-4 zdań. Należy skupić się na najważniejszych osiągnięciach i umiejętnościach, które wyróżniają cię na tle innych kandydatów. Treść powinna być napisana w prostym i jasnym języku, aby szybko przyciągnęła uwagę pracodawcy.
Przykład:
Mam 3 letnie doświadczenie w diagnozowaniu, planowaniu i prowadzeniu terapii SI oraz fizjoterapii dzieci i młodzieży. Pracuję głównie z pacjentami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W Państwa placówce chciałabym rozwinąć się w zakresie prowadzenia zajęć z dziećmi z zaburzeniami oraz deficytami.
Jak dobrze opisać doświadczenie zawodowe w CV fizjoterapeutki?
Wymieniając doświadczenie zawodowe fizjoterapeutki, zacznij od najnowszego, kolejno przechodząc do wcześniejszych. Pamiętaj, by wpisując informację do CV fizjoterapeutki koniecznie podawać:
- nazwę firmy, w jakiej pracowałaś,
- okres pracy (podaj okres z dokładnością do miesiąca),
- obowiązki - najlepiej wymień kolejne od punktów.
Dobrą praktyką jest wymienianie obowiązków podobnych do tych wymienionych w ogłoszeniu o pracę jako pierwszych. Buduje to obraz, że jesteś idealną kandydatką na to stanowisko.
Przykład:
Fizjoterapeutka, terapeutka zaburzeń SI / Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna / 02.2018 - obecnie
- Opracowywanie planu terapii SI
- Realizowanie zabiegów rehabilitacyjnych
- Weryfikacja reakcji pacjenta na podjętą terapię
- Instruowanie opiekunów co do ćwiczeń w domu
Osiągnięcia:
- Posiadam 100% pozytywnych opinii od moich pacjentów.
Jakie wykształcenie i kursy powinna wpisać fizjoterapeutka do CV?
W większości ofert pracy pracodawcy wprost wymagają posiadania odpowiedniego wykształcenia. Dlatego koniecznie wymień je w swoim CV fizjoterapeutki. Jeżeli nadal studiujesz, to dodaj taką informację w dokumencie aplikacyjnym. Możesz się wtedy spodziewać pytania na rozmowie kwalifikacyjnej o to jak zamierzasz pogodzić pracę i naukę.
Koniecznie wymień też ukończone kursy, które w jakiś sposób są powiązane z wykonywanym przez ciebie zawodem fizjoterapeutki. Pamiętaj, że kursy czy specjalizacje w pracy fizjoterapeutki są bardzo ważne, ponieważ pokazują, że się rozwijasz i cały czas poszerzasz swoją wiedzę.
Przykład wykształcenia:
Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie / 10.2013 - 06.2018
Fizjoterapia
Przykład kursów i szkoleń:
Kurs masażu tkanek głębokich w ujęciu klinicznym / 03.2019
Organizator: Projekt Masaż
Kurs gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej / 07.2018
Organizator: REHA-FIT
Umiejętności w CV fizjoterapeutki - co można tu wpisać?
W pracy fizjoterapeutki ważne są zarówno umiejętności miękkie (np. umiejętność szybkiego nawiązywania kontaktów), jak i twarde (nauczone na kursach, czy studiach). Rekruterzy lubią kiedy są wyraźnie oddzielone. Więcej przykładów umiejętności znajdziesz tutaj. Wymień znane ci techniki i zabiegi rehabilitacyjne. Staraj się jak w przypadku doświadczenia zawodowego zacząć od tych umiejętności, które są wymienione w ogłoszeniu o pracę. Jeżeli to możliwe bądź konkretny.
Przykład:
Prowadzenie treningów funkcjonalnych
Znajomość technik masażu sportowego
Aktualna książeczka sanitarno-epidemiologiczna
Prowadzenie informacji medycznej pacjenta
Znajomość obsługi sprzętu do rehabilitacji
Indywidualne podejście do pacjenta
Łatwość w nawiązywaniu kontaktów
Zainteresowania we wzorze CV fizjoterapeutki - jakie wymienić?
W CV fizjoterapeutki zainteresowania stanowią dodatkową informację dla rekrutera. Wymień najlepiej te związane z zawodem. Stworzy to wrażenie, że jesteś prawdziwą pasjonatką i wykonujesz swój zawód z przyjemnością. Staraj się unikać oklepanych zwrotów jak “film, muzyka, podróżowanie”, a wpisać coś bardziej oryginalnego.
Przykład:
- joga
- masaż sportowy
- sporty zespołowe