Wzór CV dla administratora systemów IT - gotowy przykład z omówieniem

Administrator systemów IT jest odpowiedzialny za zarządzanie infrastrukturą IT firmy, w tym serwerami, sieciami, urządzeniami sieciowymi, aplikacjami i bazami danych. Oczekuje się, że kandydat na to stanowisko posiada w swoim CV odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w pracy z serwerami aplikacyjnymi, umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów, analitycznego myślenia oraz zdolność do pracy w zespole.Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV i list motywacyjny administratora systemów IT? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w kilka minut tutaj.

Wybierz atrakcyjną formę CV i pokaż, że angażujesz się w szukanie pracy, stwórz swoje CV tutaj

Na co zwrócić uwagę pisząc CV administratora systemów IT?

CV administratora systemów IT, powinieneś zacząć od przygotowania listy informacji, które chcesz w nim zawrzeć. Dobrym pomysłem jest napisanie dedykowanego CV przygotowanego po konkretne ogłoszenie o prace. Ważne, aby twoje CV było czytelne i przejrzyste, dlatego warto pomyśleć o jego strukturze i układzie.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak stworzyć profesjonalne CV, warto rozważyć skorzystanie z kreatora CV. Zaletami kreatora CV są m.in. możliwość wyboru atrakcyjnego szablonu, łatwość dodawania informacji o swoim doświadczeniu i wykształceniu, a także opcja dostosowania dokumentu do specyfikacji wybranej branży lub stanowiska.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zawrzeć w swoim CV, jest sekcja z danymi osobowymi, takimi jak imię i nazwisko, adres, numer telefonu i adres e-mail. Koniecznie upewnij się, że wprowadzone przez ciebie dane są poprawne.


Podsumowanie zawodowe w CV specjalisty ds. systemów IT

Podsumowanie zawodowe w CV administratora systemów IT powinno zawierać informacje o jego doświadczeniu zawodowym i umiejętnościach związanych z zarządzaniem i utrzymaniem systemów informatycznych. Może obejmować informacje o specjalizacjach lub technologiach, z którymi masz doświadczenie, jak również o osiągnięciach i sukcesach zawodowych. Podsumowanie zawodowe powinno również wskazywać na umiejętność rozwiązywania problemów i wykazywać inicjatywę w działaniu

Przykład:

Posiadam ponad 5 lat doświadczenia w zarządzaniu i utrzymaniu systemów informatycznych w środowisku Linux oraz orkiestracji mikroserwisami. Posiadam wiedzę w zakresie projektowania, konfiguracji i utrzymania systemów opartych na mikroserwisach, a także umiejętności w zarządzaniu kontenerami Docker i wdrażaniu aplikacji w środowisku chmurowym AWS. Jestem zmotywowany, aby dalej rozwijać swoje umiejętności i przyczyniać się do osiągania sukcesów biznesowych poprzez skuteczną administrację aplikacji.


Jak poprawnie opisać doświadczenie zawodowe w CV administratora systemów IT?

Doświadczenie zawodowe administratora systemów IT w CV powinno zawierać informacje o jego pracy w różnych środowiskach i zakresie obowiązków. Może obejmować informacje o konkretnych projektach, realizowanych technologiach i narzędziach oraz osiągnięciach i sukcesach zawodowych.

Ważne jest, aby opis doświadczenia zawodowego był konkretny, a przedstawione informacje były odpowiednio szczegółowe. Konieczne jest podanie nazwy pracodawcy oraz okresu zatrudnienia. Poniżej przedstawiam przykładowy opis doświadczenia zawodowego w CV administratora systemów IT:

Przykład:

Administrator systemów IT / IT Service / 07.2022 - obecnie

 • Zarządzanie środowiskiem chmurowym AWS i orkiestracja mikroserwisami przy użyciu Kubernetes
 • Wdrażanie, konfigurowanie i utrzymywanie aplikacji w środowisku Linux przy użyciu Docker i Kubernetes
 • Konfigurowanie i utrzymywanie bazy danych MySQL i PostgreSQL, w tym zarządzanie backupami i zabezpieczeniami
 • Diagnozowanie i rozwiązywanie problemów związanych z aplikacjami, infrastrukturą chmurową i siecią
 • Wdrażanie rozwiązań związanych z monitorowaniem aplikacji, logowaniem i metrykami, w tym używanie narzędzi takich jak Prometheus, Grafana i Elasticsearch
 • Współpraca z zespołami programistów i biznesowymi w celu zapewnienia efektywnego działania aplikacji i realizacji celów biznesowych

Młodszy administrator systemów IT / IT Company / 07.2018 - 07.2022

 • Administrowania środowiskami oraz usługami Linux (Ubuntu, Debian, CentOS, RHEL)
 • Wdrożenia i modernizacje systemów informatycznych, wsparcie przy ich projektowaniu
 • Analiza konfiguracji systemów pod kątem bezpieczeństwa rozwiązań
 • Konfigurowanie i automatyzacja z wykorzystaniem Ansible
 • Modyfikacja i tworzenie skryptów (Bash)

Wykształcenie i kursy - co wpisać w CV specjalisty ds. systemów IT?

Opisując swoje wykształcenie w CV administratora systemów IT wymień ostatni ukończony etap edukacji. Jeżeli nie posiadasz wykształcenia wyższego, warto uwzględnić szkołę średnią, która jest związane z branżą IT. Warto również wymienić wszelkie kursy związane z administracją systemów IT, które dodatkowo uzupełniają twoje kwalifikacje.

Przykład wykształcenia:

Politechnika Wrocławska / 09.2014 - 06.2018

Studia magisterskie na kierunku Informatyka

Przykład kursów:

Certified Kubernetes Administrator / 09.2022

Linux Foundation Certified System Administrator / 09.2021


Umiejętności w CV administratora systemów IT - co wpisać?

Umiejętności to kluczowy po doświadczeniu element CV administratora systemów IT. Ważne jest, aby pokazać, że posiadasz umiejętności z zakresu administracji systemów IT, takie jak znajomość różnych systemów operacyjnych, protokołów sieciowych i narzędzi zarządzania sieciami.

Możesz również wymienić swoje umiejętności związane z bezpieczeństwem sieciowym, takie jak znajomość zabezpieczeń i procedur bezpieczeństwa oraz umiejętność rozwiązywania problemów związanych z bezpieczeństwem sieci.

Pamiętaj, by wymienić też umiejętności miękkie, które pokażą, że posiadasz umiejętność pracy w zespole i jesteś osobą odpowiedzialną i rzetelną.

W tej sekcji pomożesz podać również znajomość języków obcych, na przykład angielskiego.

Przykład umiejętności twardych:

 • Znajomość systemów operacyjnych Linux
 • Konfiguracja, monitorowanie i rozwiązywanie problemów związanych z systemem i aplikacjami
 • Znajomość infrastruktury chmurowej (AWS, Azure) oraz ich konfiguracji
 • Zarządzanie kontenerami Docker i orkiestracja mikroserwisami przy użyciu Kubernetes
 • Znajomość protokołów sieciowych i narzędzi zarządzania sieciami
 • Znajomość narzędzi do monitorowania aplikacji, logowania i metryk (Prometheus, Grafana, Kibana)
 • Umiejętności w konfigurowaniu i zarządzaniu narzędziami CI/CD (Jenkins, GitLab)
 • Znajomość systemów kontroli wersji, takich jak Git
 • Automatyzacja zadań przy użyciu skryptów (Bash, Ansible)
 • Prawo jazdy kat. B
 • Komunikatywna znajomość angielskiego

Przykład umiejętności miękkich:

 • Umiejętność pracy w zespole
 • Wysoka kultura osobista

Jakie zainteresowania wpisać do CV specjalisty ds. systemów IT

Wśród zainteresowań warto wymienić związane z technologią i informatyką, takie jak na przykład znajomość języków programowania, udział w zajęciach z robotyki czy też pasja do tworzenia aplikacji mobilnych. Możesz również wymienić zainteresowania związane z rozwojem osobistym i nauką, takie jak na przykład udział w szkoleniach i kursach, czytanie książek z zakresu psychologii i rozwoju osobistego.

Przykład:

 • Uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach związanych z administracją
 • Interesowanie się nowymi technologiami
 • Zainteresowanie bezpieczeństwem informatycznym

Autor: Marcin | Ostatnia modyfikacja: 26.02.2023