Wzór CV dla pracownika biurowego - gotowy przykład z poradami

CV dla pracownika biurowego

Fakt, iż na stanowisko pracownika biurowego nie są wymagane studia, wcale nie pomaga w podjęciu tej pracy. Jest wręcz przeciwnie - na taką ofertę pracy spływają setki CV od osób o różnym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym. Jedynym sposobem na wyróżnienie się na tle tak dużej konkurencji jest napisanie mocnego CV pracownika biurowego.

Znacznie zmniejszy to szanse, że nasz dokument zostanie odrzucony przez potencjalnego pracodawcę. Pisząc swoje CV pracownika biurowego, skup się na posiadanym doświadczeniu i unikatowych umiejętnościach, na co dzień wykorzystywanych w pracy w biurze np. obsługi urządzeń biurowych (np. drukarka) i programów komputerowych (np. MS Excel).Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV i list motywacyjny pracownika biurowego? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w kilka minut tutaj.

Wypróbuj kreator CV
Wybierz atrakcyjną formę CV i pokaż, że angażujesz się w szukanie pracy, stwórz swoje CV tutaj

Od czego zacząć pisanie CV pracownika biurowego?

Musisz wiedzieć, że wygląd twojego CV jest równie ważny co treść. Poszukaj atrakcyjnych wzorów CV, które przyciągają uwagę. Możesz również wypróbować narzędzie, które przygotowaliśmy - kreator CV. Znajdziesz tu 16 unikatowych szablonów do wypełnienia. Pomożemy ci również wykadrować odpowiednio zdjęcie. Jeżeli potrzebny jest ci również list motywacyjny, to skorzystaj z kreatora listów motywacyjnych.

Przed rozpoczęciem pisania CV przemyśl dokładnie jakie są twoje mocne strony i czym możesz się pochwalić. Może to być wykształcenie, ale również szczególne osiągnięcia w pracy. W CV pracownika biurowego dobrze wyglądają też specjalistyczne kursy i umiejętność obsługi programów komputerowych.

Poniżej znajdziesz gotowy wzór CV pracownika biurowego wygenerowanego z naszego kreatora CV.

Wzór CV pracownika biurowego - profesjonalny przykład gotowego CV do biura

Jakie dane osobowe wpisać do CV pracownika biurowego? Jakiego zdjęcie użyć w CV?

Może wydawać się oczywiste, ale nie zapomnij podać do siebie danych kontaktowych. Pamiętaj by twój adres wyglądał jak najbardziej profesjonalnie - idealnym rozwiązaniem jest imie.nazwisko@domena.pl. Często w CV podaje się jeszcze datę urodzenia i miejscowość, w jakiej mieszkamy (nie trzeba podawać pełnego adresu).

Decydując się na dodanie zdjęcia do CV pamiętaj o podstawowych zasadach:

 • na zdjęciu jesteś wyłącznie ty (odpowiednie kadrowanie),
 • nie dodawaj zdjęć z wakacji czy imprez,
 • zbuduj zdjęciem profesjonalny wizerunek.

Podsumowanie zawodowe (cel zawodowy) w CV pracownika biurowego - jak je napisać?

Wiele CV wysyłanych na stanowisko pracownika biurowego nie posiada tej sekcji. To twoja okazja na wyróżnienie się na tle innych kandydatów. Najlepiej zostawić pisanie tej sekcji na koniec, gdy widzisz już, jakie są twoje mocne strony i czym możesz się w CV pochwalić.

Dobry cel zawodowy powinien zmieścić się w 3 - 4 zdaniach - dłuższy blok tekstu przestraszy rekrutera. W podsumowaniu zawodowym pracownika biurowego powinny znaleźć się następujące informacje:

 • Jakie masz już doświadczenie / wykształcenie?
 • Jakie są twoje główne umiejętności / sukcesy w pracy?
 • Jakie umiejętności chcesz dalej rozwijać?

Przykład podsumowania zawodowego pracownika biurowego:

Jestem pracownikiem biurowym z ponad 4-letnim doświadczeniem pracy w branży ubezpieczeniowej. Przede wszystkim zajmowałam się obsługą wewnętrznych systemów informatycznych i nadzorem nad obiegiem dokumentów. Szukam pracy z dalszą perspektywą rozwoju.


Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV pracownika biurowego?

Najbardziej cenne wpisy w zakresie wykonywanych obowiązków w CV obejmują m.in. obsługę obiegu dokumentów. Pracodawcy wolą zatrudnić kandydata z doświadczeniem na podobnym stanowisko co w ich firmie. Dlatego w pierwszej kolejności wymień te, które pracodawca umieścił w ogłoszeniu o pracę. Pamiętaj o podaniu zakresu czasowego pracy (data rozpoczęcia i zakończenia pracy), nazwę pracodawcy oraz obowiązki i osiągnięcia.

Dobrze jest wymienić kolejne od punktów - wtedy CV wygląda na uporządkowane i przemyślane. Bądź konkretny i wymień nazwy programów, z jakich korzystałeś. Pochwal się również szczególnymi osiągnięciami z pracy pracownika biurowego.

Przykład doświadczenia zawodowego w CV pracownika biurowego:

Pracownik administracyjno-biurowy / Open TU Życie / 02.2018 - 01.2020

 • Nadzór nad poprawnym i sprawnym obiegiem dokumentów
 • Przygotowywanie, odbieranie i archiwizacja korespondencji
 • Obsługa biura i kontakt telefoniczny z agentami ubezpieczeniowymi
 • Przygotowywanie pism, dokumentacji i zaświadczeń
 • Wsparcie i obsługa spotkań biznesowych i telekonferencji
 • Wsparcie w koordynowaniu rejestru urlopów, badań, szkoleń BHP
 • Przekazywanie informacji lub skarg do odpowiedzialnych działów
 • Przygotowywanie raportów, sprawozdań i zestawień oraz prezentacji
 • Raportowanie wyników zrealizowanych prac przełożonemu i zespołowi

Umiejętności w CV pracownika biurowego - jak się wyróżnić?

Opisując swoje umiejętności w CV pracownika biurowego unikaj powszechnych i nic nie wnoszących wpisów jak: “obsługa komputera”, czy “odporność na stres”. Zamiast tego po raz kolejny skup się na oczekiwaniach pracodawcy wymienionych w ogłoszeniu o pracę.

W pracy biurowej niezwykle ważne są zarówno umiejętności twarde jak i te miękkie. Twarde odnoszą się do obsługi narzędzi i oprogramowania komputerowego, miękkie z kolei tyczą sie naszego zachowania i nastawienia do innych osób. Pisząc CV pracownika biurowego warto wymienić oba rodzaje umiejętności - zachowaj jednak granicę między nimi.

W sekcji z umiejętnościami możesz pochwalić się również znajomością języków obcych. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych umiejętności, których śmiało możesz wykorzystać w swoim dokumencie aplikacyjnym.

Przykład umiejętności w CV pracownika biurowego:

 • Obsługa urządzeń biurowych - drukarka, skaner, niszczarka, rzutnik
 • Zaawansowana obsługa MS Excel - tworzenie makr, tabel przestawnych
 • Organizacja i zarządzanie dokumentacją
 • Dokładność i odpowiedzialność za powierzone zadania
 • Umiejętność pracy i komunikacji w zespole
 • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego - C1

Wykształcenie i kursy - co należy wpisać w CV pracownika biurowego?

Jeżeli chodzi o wykształcenie to pracodawcy najczęściej oczekują przynajmniej wykształcenia średniego, do rzadkości należą ogłoszenia z wymaganym wykształceniem wyższym. Jest ono jednak zawsze dodatkowym atutem i posiadanie wyższego wykształcenia wyróżnia cię na tle innych kandydatów. We wpisie podaj lata edukacji oraz ostatnio ukończoną szkołę i ewentualnie uzyskany tytuł. Jeżeli jeszcze się uczysz, to koniecznie zaznacz to w CV.

O ile wykształcenie nie jest niezbędne do podjęcia pracy w biurze, to pracodawcy często oczekują dobrej znajomości np. języka niemieckiego. Tutaj przydatne okazać mogą się ukończone kursy językowe oraz uzyskane certyfikaty. Staraj się wymienić wyłącznie kursy, które są powiązane z pracą.

Przykład wykształcenia i kursów w CV pracownika biurowego:

 • Kurs języka niemieckiego (mówienie) / 09.2019

 • Akademia Leona Koźmińskiego / 09.2012 - 06.2016

  Kierunek: Administracja - magister


Jakie zainteresowania wpisać do CV pracownika biurowego?

Ta sekcja jest dodatkiem do CV pracownika biurowego. Nie powinna być zatem większa niż inne, ważniejsze sekcje w CV. Jeżeli chcesz się wyróżnić, unikaj najczęściej wymienianych zainteresowań w CV. Tutaj znajdziesz ciekawe przykłady zainteresowań.

Wymień maksymalnie 3 - 4 zainteresowania. Dobrze jeżeli są jakoś powiązane z wykonywaną przez ciebie pracą. Pamiętaj jednak by nie kłamać w CV, bo może to wyjść na rozmowie kwalifikacyjnej. Poniżej znajdziesz przykładowe wpisy:

Przykład zainteresowań w CV pracownika biurowego:

 • nowe technologie
 • języki obce
 • techniki negocjacji

Autor: Marcin | Ostatnia modyfikacja: 09.03.2021