Wzór CV dla lekarza dentysty - gotowy przykład i porady
Wyróżnienie się na tle innych stomatologów wymaga starannego podejścia do napisania CV. Aby twoje dokumenty skutecznie wyróżniały się musisz wpisać w CV coś więcej niż po prostu “leczenie zębów”. Oprócz niezwykle ważnego doświadczenia zawodowego wartość twojego CV podnoszą odbyte kursy i szkolenia. Pamiętaj, że im mocniejsze są twoje dokumenty aplikacyjne, tym na rozmowie o pracę możesz negocjować wyższe wynagrodzenie.
- jak napisać CV dla zawodu stomatologa
- przykładowe gotowe wpisy do CV dentysty
- czego wystrzegać się pisząc CV
Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV i list motywacyjny dentysty? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w kilka minut tutaj.
Krok po kroku jak napisać CV dentysty do pracy w gabinecie stomatologicznym?
Aby wypaść jako idealny kandydat na stanowisko, warto stworzyć kilka CV, każde dedykowane konkretnemu ogłoszeniu o pracę. Taka strategia sprawdza się o wiele skuteczniej niż wysyłanie jednego CV wszędzie. Aby osiągnąć efekt wyżej wymienionego dedykowanego CV, po prostu w pierwszej kolejności wymieniaj obowiązki czy umiejętności wymienione w ogłoszeniu o pracę.
Drugą ważną kwestią jest unikanie zwrotów ogólnych. Na przykład w zawodzie dentysty, zamiast pisać w obowiązkach o leczeniu zębów, powinieneś podzielić je na odpowiednie kategorie np. stomatologia zachowawcza, endodoncja.
Niezwykle ważna jest również estetyczny aspekt wyglądu twoich dokumentów. Zgodnie z powiedzeniem: “Jak cię widzą, tak cię piszą”. Skutecznym sposobem na przygotowanie dobrze wyglądających dokumentów jest skorzystanie z dedykowanego narzędzia online. Program zadba o prawidłowe formatowanie testu oraz niebanalnie wyglądające szablony.
Poniżej CV lekarza dentysty stworzone za pomocą naszego kreatora CV.
Co warto umieścić w podsumowanie zawodowym w CV stomatologa?
Podsumowanie zawodowe ma na celu przestawienie największych zalet kandydata. Umieszcza się je na górze CV, by przyciągnęło wzrok rekrutera. Odpowiednia długość tego akapitu to około 3 - 4 zdania. Dłuższy tekst może zniechęcić pracodawcę do jego przeczytania. Pamiętaj o nawiązaniu do treści ogłoszenia.
Dobrze napisany cel zawodowy dentysty powinien zawierać poniższe informacje:
- jakie masz doświadczenie jako dentysta,
- jakie są twoje główne osiągnięcia i umiejętności,
- jaką wartość chcesz wnieść do nowego miejsca pracy.
Przykładowe mocne podsumowanie zawodowe znajdziesz poniżej:
Przykład:
Posiadam 8-letnie doświadczenie w pracy jako lekarz stomatolog, które uzyskałem w prywatnych i publicznych gabinetach dentystycznych. Specjalizuję się w stomatologii zachowawczej, protetyce i endodoncji. Posiadam umiejętności do pracy w zespole oraz stale podnoszę swoje kwalifikacje.
Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV dentysty?
Doświadczenie zawodowe w CV wymienia się zaczynając od najnowszego (odwrócona chronologia). Daty zatrudnienia podaj z dokładnością do miesięcy. Wymienianie okresu zatrudnienia z dokładnością do lat zawsze rodzi pytania o chęć ukrycia na przykład krótkiego okresu zatrudnienia.
Do każdego wpisu dodaj od punktów listę obowiązków i osiągnięć. Pamiętaj o zasadzie dedykowanego CV. Obowiązki zacznij od tych wymienionych w ogłoszeniu o pracę. Pomogą ci one przyciągnąć uwagę rekrutera i sprawią, że wydasz się właściwym kandydatem. Każdy wpis powinien mieć długość około jednej linii.
Przykładowe wpisy znajdziesz poniżej:
Przykład:
Lekarz stomatolog / DentMed / 02.2014 - 01.2022
- Stomatologia zachowawcza – leczenie chorób zębów i ozębnej.
- Chirurgia stomatologiczna – leczenie ostrych i przewlekłych chorób chirurgicznych zębów i jamy ustnej.
- Paradontologia – leczenie chorób przyzębia, dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej.
- Prowadzenie dokumentacji medycznej przy użyciu komputera.
- Współpraca z personelem medycznym (inni lekarze, asystentki dentystyczne).
Osiągnięcia:
- 98% zadowolonych pacjentów w przeprowadzonych ankietach satysfakcji.
Kursy i wykształcenie - co wpisać w CV lekarza dentysty?
Do wykonywania zawodu lekarza stomatologa niezbędne są ukończone studia medyczne na kierunku stomatologia. Wymieniając swoją edukację w CV, opisz jedynie ostatni etap edukacji. Jak w przypadku doświadczenia zawodowego zastosuj odwróconą chronologię (najpierw najnowsze).
Również kursy i odbyte szkolenia podnoszą wartość twojego CV. Jeżeli napisałeś w podsumowaniu zawodowym, że interesuje cię rozwój lub, że podnosisz swoje kwalifikacje, to w naturalny sposób powinieneś mieć rozbudowaną sekcję kursów.
Przykład:
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu / 2008 - 2013
Kierunek: stomatologia
Uzyskany tytuł: lekarz stomatolog
Kurs: Licówki ceramiczne – kurs praktyczny / 05.2018
Organizator: Akademia dentystyczna XYZ
Umiejętności w CV stomatologa - co warto tam wpisać?
Umiejętności to bardzo ważna sekcja w CV stomatologa. W tym miejscu również pamiętaj o zasadzie dedykowanego CV. Powinieneś w pierwszej kolejności wymienić te umiejętności, jakich oczekuje od ciebie pracodawca w ogłoszeniu o pracę.
Pamiętaj, by wymieniając posiadane umiejętności nie ograniczać się tylko do umiejętności twardych. Wymień również miękkie (te, które odnoszą się do kontaktu z pacjentami lub z personelem medycznym).
Przykładowe umiejętności w CV dentysty znajdziesz poniżej:
Przykład umiejętności twarde:
- Stomatologia zachowawcza
- Usuwanie zębów
- Leczenie kanałowe
- Leczenie ortodontyczne
- Wybielanie / czyszczenie zębów
- Sterylizacja narzędzi dentystycznych
Przykład umiejętności miękkie:
- Indywidualne podejście do pacjenta
- Współpraca w ramach zespołu
- Dokładność i sumienność
- Wysoka kultura osobista
Jakie zainteresowania wymienić w CV dentysty?
Jeżeli chcesz wykorzystać również sekcję z zainteresowaniami do poniesienia wartości swojego CV, to podaj takie, które łączą się jakoś z wykonywanym przez ciebie zawodem. Ta sekcja nie powinna zajmować zbyt wiele miejsca. Wymienienie około 3 - 4 zainteresowań w zupełności wystarczy.
Sprawdź jakie inne zainteresowania możesz wymienić w swoim CV.
Poniżej znajdziesz przykładowe zainteresowania dentysty.
Przykład:
- sporty zespołowe
- medycyna naturalna
- zdrowe odżywianie