Wzór CV dla lekarza dentysty - gotowy przykład i porady

CV dla lekarza dentysty

Wyróżnienie się na tle innych stomatologów wymaga starannego podejścia do napisania CV. Aby twoje dokumenty skutecznie wyróżniały się musisz wpisać w CV coś więcej niż po prostu “leczenie zębów”. Oprócz niezwykle ważnego doświadczenia zawodowego wartość twojego CV podnoszą odbyte kursy i szkolenia. Pamiętaj, że im mocniejsze są twoje dokumenty aplikacyjne, tym na rozmowie o pracę możesz negocjować wyższe wynagrodzenie.Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV i list motywacyjny dentysty? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w kilka minut tutaj.

Wypróbuj kreator CV
Wybierz atrakcyjną formę CV i pokaż, że angażujesz się w szukanie pracy, stwórz swoje CV tutaj

Krok po kroku jak napisać CV dentysty do pracy w gabinecie stomatologicznym?

Aby wypaść jako idealny kandydat na stanowisko, warto stworzyć kilka CV, każde dedykowane konkretnemu ogłoszeniu o pracę. Taka strategia sprawdza się o wiele skuteczniej niż wysyłanie jednego CV wszędzie. Aby osiągnąć efekt wyżej wymienionego dedykowanego CV, po prostu w pierwszej kolejności wymieniaj obowiązki czy umiejętności wymienione w ogłoszeniu o pracę.

Drugą ważną kwestią jest unikanie zwrotów ogólnych. Na przykład w zawodzie dentysty, zamiast pisać w obowiązkach o leczeniu zębów, powinieneś podzielić je na odpowiednie kategorie np. stomatologia zachowawcza, endodoncja.

Niezwykle ważna jest również estetyczny aspekt wyglądu twoich dokumentów. Zgodnie z powiedzeniem: “Jak cię widzą, tak cię piszą”. Skutecznym sposobem na przygotowanie dobrze wyglądających dokumentów jest skorzystanie z dedykowanego narzędzia online. Program zadba o prawidłowe formatowanie testu oraz niebanalnie wyglądające szablony.

Poniżej CV lekarza dentysty stworzone za pomocą naszego kreatora CV.


Wzór CV lekarza dentysty - przykład uzupełnionego CV do pracy w gabinecie dentystycznym

Co warto umieścić w podsumowanie zawodowym w CV stomatologa?

Podsumowanie zawodowe ma na celu przestawienie największych zalet kandydata. Umieszcza się je na górze CV, by przyciągnęło wzrok rekrutera. Odpowiednia długość tego akapitu to około 3 - 4 zdania. Dłuższy tekst może zniechęcić pracodawcę do jego przeczytania. Pamiętaj o nawiązaniu do treści ogłoszenia.

Dobrze napisany cel zawodowy dentysty powinien zawierać poniższe informacje:

 • jakie masz doświadczenie jako dentysta,
 • jakie są twoje główne osiągnięcia i umiejętności,
 • jaką wartość chcesz wnieść do nowego miejsca pracy.

Przykładowe mocne podsumowanie zawodowe znajdziesz poniżej:

Przykład:

Posiadam 8-letnie doświadczenie w pracy jako lekarz stomatolog, które uzyskałem w prywatnych i publicznych gabinetach dentystycznych. Specjalizuję się w stomatologii zachowawczej, protetyce i endodoncji. Posiadam umiejętności do pracy w zespole oraz stale podnoszę swoje kwalifikacje.


Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV dentysty?

Doświadczenie zawodowe w CV wymienia się zaczynając od najnowszego (odwrócona chronologia). Daty zatrudnienia podaj z dokładnością do miesięcy. Wymienianie okresu zatrudnienia z dokładnością do lat zawsze rodzi pytania o chęć ukrycia na przykład krótkiego okresu zatrudnienia.

Do każdego wpisu dodaj od punktów listę obowiązków i osiągnięć. Pamiętaj o zasadzie dedykowanego CV. Obowiązki zacznij od tych wymienionych w ogłoszeniu o pracę. Pomogą ci one przyciągnąć uwagę rekrutera i sprawią, że wydasz się właściwym kandydatem. Każdy wpis powinien mieć długość około jednej linii.

Przykładowe wpisy znajdziesz poniżej:

Przykład:

Lekarz stomatolog / DentMed / 02.2014 - 01.2022

 • Stomatologia zachowawcza – leczenie chorób zębów i ozębnej.
 • Chirurgia stomatologiczna – leczenie ostrych i przewlekłych chorób chirurgicznych zębów i jamy ustnej.
 • Paradontologia – leczenie chorób przyzębia, dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej.
 • Prowadzenie dokumentacji medycznej przy użyciu komputera.
 • Współpraca z personelem medycznym (inni lekarze, asystentki dentystyczne).

Osiągnięcia:

 • 98% zadowolonych pacjentów w przeprowadzonych ankietach satysfakcji.

Kursy i wykształcenie - co wpisać w CV lekarza dentysty?

Do wykonywania zawodu lekarza stomatologa niezbędne są ukończone studia medyczne na kierunku stomatologia. Wymieniając swoją edukację w CV, opisz jedynie ostatni etap edukacji. Jak w przypadku doświadczenia zawodowego zastosuj odwróconą chronologię (najpierw najnowsze).

Również kursy i odbyte szkolenia podnoszą wartość twojego CV. Jeżeli napisałeś w podsumowaniu zawodowym, że interesuje cię rozwój lub, że podnosisz swoje kwalifikacje, to w naturalny sposób powinieneś mieć rozbudowaną sekcję kursów.

Przykład:

 • Uniwersytet Medyczny w Poznaniu / 2008 - 2013

  Kierunek: stomatologia

  Uzyskany tytuł: lekarz stomatolog

 • Kurs: Licówki ceramiczne – kurs praktyczny / 05.2018

  Organizator: Akademia dentystyczna XYZ


Umiejętności w CV stomatologa - co warto tam wpisać?

Umiejętności to bardzo ważna sekcja w CV stomatologa. W tym miejscu również pamiętaj o zasadzie dedykowanego CV. Powinieneś w pierwszej kolejności wymienić te umiejętności, jakich oczekuje od ciebie pracodawca w ogłoszeniu o pracę.

Pamiętaj, by wymieniając posiadane umiejętności nie ograniczać się tylko do umiejętności twardych. Wymień również miękkie (te, które odnoszą się do kontaktu z pacjentami lub z personelem medycznym).

Przykładowe umiejętności w CV dentysty znajdziesz poniżej:

Przykład umiejętności twarde:

 • Stomatologia zachowawcza
 • Usuwanie zębów
 • Leczenie kanałowe
 • Leczenie ortodontyczne
 • Wybielanie / czyszczenie zębów
 • Sterylizacja narzędzi dentystycznych

Przykład umiejętności miękkie:

 • Indywidualne podejście do pacjenta
 • Współpraca w ramach zespołu
 • Dokładność i sumienność
 • Wysoka kultura osobista

Jakie zainteresowania wymienić w CV dentysty?

Jeżeli chcesz wykorzystać również sekcję z zainteresowaniami do poniesienia wartości swojego CV, to podaj takie, które łączą się jakoś z wykonywanym przez ciebie zawodem. Ta sekcja nie powinna zajmować zbyt wiele miejsca. Wymienienie około 3 - 4 zainteresowań w zupełności wystarczy.

Sprawdź jakie inne zainteresowania możesz wymienić w swoim CV.

Poniżej znajdziesz przykładowe zainteresowania dentysty.

Przykład:

 • sporty zespołowe
 • medycyna naturalna
 • zdrowe odżywianie

Autor: Marcin | Ostatnia modyfikacja: 18.06.2022