Wzór CV dla Kucharza: Jak stworzyć Profesjonalne CV, które zrobi wrażenie

Aby napisać mocne CV kucharza warto wyróżnić umiejętności kulinarne, takie jak znajomość różnych technik gotowania i specjalizacji w określonych kuchniach. Podkreśl doświadczenie zawodowe, szczególnie w renomowanych restauracjach lub hotelach, oraz sukcesy, takie jak udział w konkursach kulinarnych czy wprowadzenie nowych dań do menu. Nie zapomnij o certyfikatach i szkoleniach związanych z gastronomią oraz o zdolności do pracy w zespole i zarządzania kuchnią.



Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV i list motywacyjny kucharza? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w kilka minut tutaj.

Wybierz atrakcyjną formę CV i pokaż, że angażujesz się w szukanie pracy, stwórz swoje CV tutaj

Od czego zacząć pisanie CV kucharza?

Przed przystąpieniem do pisania CV kucharza, dokładnie przeczytaj ogłoszenie o pracę, aby zrozumieć, jakie kwalifikacje i doświadczenie są oczekiwane przez pracodawcę. To pozwoli Ci dostosować swoje CV, podkreślając najistotniejsze umiejętności i osiągnięcia, które odpowiadają wymaganiom stanowiska. Pamiętaj także o umieszczeniu swoich danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, adres, numer telefonu i adres e-mail, aby potencjalny pracodawca mógł łatwo się z Tobą skontaktować.

CV kucharza najlepiej przygotować w kreatorze CV, który umożliwia łatwe i estetyczne formatowanie dokumentu. Kreatory oferują gotowe szablony, które pomagają w przejrzysty sposób przedstawić doświadczenie zawodowe, umiejętności oraz osiągnięcia. Dzięki temu Twoje CV będzie wyglądać profesjonalnie i wyróżni się na tle innych aplikacji.


Podsumowanie zawodowe w CV kucharza - jak się wyróżnić?

Podsumowanie celów zawodowych należy umieścić na górze CV. Zawiera ono 3 - 4 zdania odnośnie twoich najważniejszych osiągnięć zawodowych, umiejętności i doświadczenia jako kucharz. W ostatnim zdaniu powiedz jakiej pracy szukasz / czego oczekujesz od nowego miejsca pracy.

Podsumowanie zawodowe zwykle pisze się gdy masz już resztę CV, wtedy po prostu widzisz, jakie są twoje największe osiągnięcia i czym możesz się pochwalić. Pamiętaj oczywiście by nie kłamać, ale nie być też przesadnie skromnym. Przykładowe podsumowanie z naszego wzoru CV kucharza znajdziesz poniżej.

Przykład:

Jestem kreatywnym kucharzem z pięcioletnią praktyką uzyskaną w pracy w restauracjach w Polsce i za granicą. Spędziłem we Włoszech rok, gdzie gotowałem w kuchniach hotelowych pod okiem najlepszych specjalistów. Szukam rozwoju w restauracji serwującej kuchnię włoską.


Jak skutecznie opisać doświadczenie zawodowe (obowiązki) w CV dla kucharza np. w restauracji?

W tej sekcji należy opisać swoje dotychczasowe doświadczenie jako kucharz. Warto, żeby sekcja zawierała dokładny opis twoich obowiązków - postaraj się zrobić to w formie: 1 obowiązek - 1 punkt. Więcej na temat doświadczenia zawodowego piszemy tutaj.

Pamiętaj, by określić w jakim okresie gdzie pracowałeś. Podaj daty z dokładnością do miesięcy. Wpisywanie jedynie lat może rodzić pytania, czy nie ukrywasz krótkiego okresu pracy. By wyróżnić się na tle innych kandydatów, możesz opisać swoje szczególe osiągnięcia - np. “Dzięki moim umiejętnością liczba klientów wzrosła o 20%.” Dobrze jeżeli opisujesz sukcesy liczbami - zawsze podnosi to wiarygodność twojej kandydatury.

Poniżej znajdziesz przykładowe wpisy do sekcji doświadczenia zawodowego kucharza:

Przykład:

Kucharz / Hotel Paradise (Sopot) / 02.2018 - 01.2020

  • Przygotowywanie dań zgodnie z recepturami
  • Organizacja pracy na kuchni i dbanie o czystość
  • Weryfikacja dostaw i jakości produktów
  • Dbanie o relacje z klientem i dobry wizerunek restauracji
  • Współpraca z innymi członkami zespołu

Kucharz / Santo Restaurant (Neapol, Włochy) / 02.2017 - 02.2018

  • Praca pod okiem doświadczonych kucharzy
  • Przygotowywanie dań kuchni włoskiej
  • Kontrola dat ważności produktów w magazynie
  • Przyjmowanie dostaw i weryfikacja stanu produktów

Umiejętności w CV kucharza - co warto wymienić?

W pracy kucharza niezbędne są zarówno umiejętności miękkie jak i te twarde. Miękkie wiążą się ze współpracą z innymi w ramach zespołu i np. poczuciem estetyki. Z kolei te twarde odpowiadają za znajomość receptur, obsługę narzędzi i urządzeń i dbanie o porządek w kuchni. Dowiedz się więcej o umiejętnościach w CV

Poniżej znajdziesz nasze propozycje co wpisać do CV kucharza.

Przykład:

  • Przyrządzanie dań szczególnie z kuchni polskiej i włoskiej

  • Przyrządzanie przekąsek, ciast i deserów

  • Opracowywanie menu i wybór potrawy dnia

  • Dbanie o porządek na kuchni

  • Poczucie estetyki i znajomość zasad dressingu

  • Znajomość wartości kalorycznej potraw

  • Gotowość do intensywnej pracy

  • Umiejętność pracy pod presją czasu


Wykształcenie, kursy i szkolenia w CV kucharza - jak je opisać?

Ważne w CV kucharza będą zarówno ukończenie szkoły gastronomicznej, jak i przebyte kursy kulinarne. Zwłaszcza rozwój na kursach pokaże twój zapał i zaangażowanie do pracy na kuchni.

Również warto wspomnieć czy posiadasz aktualną książeczkę sanepidowską - dzięki temu pracodawca będzie wiedział, czy będziesz mógł od razu podjąć pracę. Jak zwykle przykładowe wpisy do CV kucharza znajdziesz poniżej:

Przykład wykształcenia:

  • Technikum Gastronomiczne w Warszawie / 2012 - 2016

    Specjalność: Technik żywienia i usług gastronomicznych

Przykład kursów i szkoleń:

  • Wypiekanie tradycyjnego chleba / 10.2018

Jakie zainteresowania warto wymienić w CV kucharza?

Warto w CV kucharza dodać sekcję z zainteresowaniami, ale należy to zrobić z głową. Unikaj oklepanego “podróże, sport, film”, ale ciekawie pokaż, czym się interesujesz.

Bardzo dobrze jeżeli twoje zainteresowania wiążą się z twoją praca - w tym przypadku z gastronomią. Oczywiście nie muszą koniecznie, ale to znacznie podnosi twoją wartość jako pracownika i pokazuje silne zainteresowanie wykonywanym zawodem.

Przykład:

  • kuchnia włoska
  • zasady savoir-vivru
  • tradycyjny wypiek chleba

Autor: Marcin | Ostatnia modyfikacja: 12.07.2024