Gotowy wzór CV dla stolarza - przykłady i wskazówki

Stolarz

Aby przygotować mocne CV jako stolarz, warto wyróżnić kluczowe umiejętności, takie jak precyzja w pracy z narzędziami stolarskimi, zdolność czytania i interpretowania rysunków technicznych, doświadczenie w obróbce drewna i montażu mebli. Należy również podkreślić znajomość różnych technik stolarskich, jak klejenie, frezowanie czy lakierowanie. Dodatkowo warto uwzględnić informacje o wcześniejszych projektach stolarskich, aby pokazać praktyczne doświadczenie i skuteczność w realizacji zadań.


Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV i list motywacyjny stolarza? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w kilka minut tutaj.

Wypróbuj kreator CV
Wybierz atrakcyjną formę CV i pokaż, że angażujesz się w szukanie pracy, stwórz swoje CV tutaj

Wskazówki dotyczące pisania CV dla stolarza

Praca stolarza wymaga szeregu kluczowych zdolności, zaczynając od precyzji i umiejętności manualnych w obszarze pracy z różnorodnymi narzędziami stolarskimi, takimi jak piły, wiertarki, frezarki czy strugi. Kreatywność oraz zdolność rozwiązywania problemów są równie ważne, umożliwiając skuteczne dostosowywanie się do różnych projektów i wyzwań stawianych przez klientów czy pracodawców. Istotnym elementem jest również umiejętność czytania i interpretowania rysunków technicznych oraz planów konstrukcyjnych, co pozwala na precyzyjne i zgodne z wymaganiami realizowanie projektów stolarskich.

W CV stolarza warto uwzględnić konkretne elementy pracy, takie jak doświadczenie w obróbce drewna, podkreślając różnorodność projektów i ich zakres. Wymienienie konkretnych umiejętności w obszarze obsługi narzędzi stolarskich, jak również zdolności do samodzielnego czytania rysunków technicznych, dostarczy potencjalnemu pracodawcy informacji o praktycznych kompetencjach. Wskazanie na ewentualne certyfikaty, kursy czy szkolenia związane ze sztuką stolarską potwierdzi posiadane kwalifikacje i zaangażowanie w rozwijanie umiejętności zawodowych.

Poniżej znajdziesz przykładowy wzór CV stolarza, zrobiony za pomocą kreatora CV.

Wzór CV stolarza - profesjonalny przykład gotowego CV do pracy w stolarni przy obróbce drewna

Skuteczne podsumowanie zawodowe w CV stolarza

W podsumowaniu zawodowym w CV stolarza warto skoncentrować się na kluczowych umiejętnościach i osiągnięciach zawodowych. Można podkreślić doświadczenie w precyzyjnej obróbce drewna, obejmujące zarówno produkcję mebli, jak i konstrukcje stolarskie. Ważne jest uwzględnienie umiejętności obsługi różnorodnych narzędzi stolarskich oraz zdolności do czytania i interpretowania rysunków technicznych, co pozwala na skuteczną realizację projektów. Dodatkowo warto wyróżnić ewentualne specjalizacje, takie jak praca z nowoczesnymi technologiami stolarskimi czy ekspertyza w konkretnych rodzajach drewna.

Podsumowanie powinno być krótkie i zwięzłe, zazwyczaj mieści się w 3 - 4 zdaniach. Unikaj zbędnych informacji i skup się na kluczowych punktach. Dostosuj treść podsumowania do wymagań konkretnej oferty pracy. Podkreśl umiejętności i doświadczenie, które są istotne dla danego stanowiska.

Przykład:

Solidny stolarz z 8-letnim doświadczeniem w produkcji mebli kuchennych i stolarki budowlanej. Specjalizuję się w precyzyjnym cięciu, montażu i wykańczaniu drewna, ze szczególnym naciskiem na jakość i estetykę. Posiadam umiejętność czytania rysunków technicznych, kreatywności w rozwiązywaniu problemów oraz zdolność efektywnego zarządzania czasem. Znajomość różnych rodzajów drewna, norm branżowych i obsługi narzędzi stolarskich sprawiają, że jestem gotów na wyzwania w różnych obszarach stolarstwa.


Jak dobrze opisać doświadczenie zawodowe w CV dla stolarza?

W doświadczeniu zawodowym stolarza warto szczegółowo opisać umiejętności związane z pracą z różnymi rodzajami drewna oraz narzędziami stolarskimi. Ważne jest podkreślenie zdolności do czytania i interpretacji rysunków technicznych oraz precyzyjnego wykonania mebli lub elementów drewnianych konstrukcji. Należy uwzględnić także znajomość i przestrzeganie norm bezpieczeństwa oraz zaznaczyć doświadczenie w obszarze obróbki drewna przy użyciu maszyn stolarskich. W CV warto również wyróżnić umiejętność współpracy w zespole, szczególnie jeśli stolarz pracował przy większych projektach budowlanych.

Przykład:

Stolarz / Firma Meblarska, Poznań / 09.2020 - obecnie

Zakres obowiązków:

 • Precyzyjne cięcie, szlifowanie i obróbka drewna, aby spełnić wysokie standardy estetyczne i funkcjonalne.
 • Wykonywanie niestandardowych mebli z różnych gatunków drewna zgodnie z zamówieniami klientów.
 • Zdobycie umiejętności efektywnego czytania i interpretacji skomplikowanych rysunków technicznych, co umożliwiło dokładne zrealizowanie projektów.
 • Obsługa zaawansowanych maszyn stolarskich, takich jak piły tarczowe, frezarki i wiertarki, z dbałością o bezpieczeństwo pracy.
 • Aktywna rola w procesie kontroli jakości, sprawdzanie wyrobów pod kątem dokładności wymiarów, jakości wykończenia i spełnienia oczekiwań klientów.

Osiągnięcia:

 • Wprowadzenie efektywniejszych metod pracy, co skróciło czas produkcji o 15%, zwiększając jednocześnie wydajność.
 • Zrealizowanie kilku indywidualnych projektów artystycznych, zdobywając uznanie klientów za kreatywność i umiejętność dostosowywania się do różnorodnych stylów.
 • Brak wypadków przy obsłudze maszyn stolarskich pod moim nadzorem, co dowodzi wysokich standardów bezpieczeństwa i świadomości ryzyka w miejscu pracy.

Co wymienić w wykształceniu, kursach i szkoleniach w CV stolarza?

W sekcji dotyczącej wykształcenia, kursów i szkoleń w CV stolarza warto skupić się na zdobytych umiejętnościach technicznych, specjalizacjach związanych z branżą stolarską oraz udziałach w kursach bezpieczeństwa. Przykładowo:

 • Wykształcenie zawodowe: Zdobycie tytułu zawodowego związanego ze stolarstwem lub dziedziną pokrewną.
 • Specjalistyczne szkolenia w zakresie obróbki drewna: Ukończenie kursu certyfikującego lub specjalistycznego, które uzupełniają Twoje umiejętności stolarskie.
 • Kursy bezpieczeństwa i higieny pracy: Informacje o szkoleniach związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy w kontekście stolarstwa.
 • Staże praktyczne w renomowanych zakładach stolarskich: Praktyki zawodowe w cenionych zakładach stolarskich, umożliwiające zdobycie praktycznego doświadczenia oraz rozwijanie umiejętności pod okiem doświadczonych profesjonalistów.

Przykład wykształcenia:

 • Technikum Budowlane ze specjalnością w stolarstwie / 2015 - 2019

  Ukończono ze specjalnością: Technik technologii drewna

Przykład kursów i szkoleń:

 • Kurs obsługi maszyn stolarskich / 10.2020

  Bezpieczna obsługa i konserwacja maszyn stolarskich, w tym pił tarczowych, frezarek i wiertarek.

 • Szkolenie z zastosowania nowoczesnych materiałów w stolarstwie / 10.2022

  Poznawanie i praktyczne wykorzystanie nowoczesnych materiałów w stolarstwie, takich jak laminaty, forniry, kleje specjalistyczne.


Jakie kluczowe umiejętności umieścić w CV stolarza?

W sekcji umiejętności w CV dla pracy stolarza warto wyróżnić szereg kluczowych elementów, które odzwierciedlają wszechstronność i doświadczenie kandydata w obszarze stolarstwa. Wśród najważniejszych umiejętności znajduje się biegła obsługa narzędzi stolarskich, obejmująca zarówno podstawowe instrumenty, jak i zaawansowane maszyny stolarskie. Dodatkowo umiejętność czytania rysunków technicznych oraz precyzyjna praca manualna są kluczowe w kontekście konstrukcji mebli, drzwi czy innych elementów drewnianych.

Kandydat powinien posiadać także wiedzę na temat różnych materiałów używanych w stolarstwie, umiejętność montażu i instalacji wyrobów, a także zdolność dokładnych pomiarów i oceny, mających wpływ na jakość finalnego produktu. Ponadto stolarz powinien wykazywać się umiejętnościami związanymi z wykończeniem, obejmującymi malowanie, lakierowanie i polerowanie, co wpływa na estetykę i trwałość wytworzonych elementów. Znajomość zasad bezpieczeństwa pracy oraz zgodność z normami branżowymi są niezbędne, podobnie jak zdolność do rozwiązywania problemów konstrukcyjnych i kreatywne podejście do dostosowywania projektów.

Przykład:

 • Doświadczenie w precyzyjnej obsłudze podstawowych narzędzi stolarskich, takich jak piła, strug, młotek, dłuto, cyrkonia czy wiertarka.
 • Umiejętność interpretacji rysunków technicznych i planów konstrukcyjnych, co przyczynia się do skutecznego wdrożenia projektów stolarskich.
 • Biegła obsługa maszyn stolarskich, w tym pił formatowych, frezarek, wiertarek stołowych, co pozwala na efektywną produkcję elementów drewnianych.
 • Doświadczenie w montażu i instalacji różnorodnych wyrobów stolarskich, takich jak meble, drzwi, okna czy schody.
 • Zdolność dokładnych pomiarów i oceny, gwarantująca wysoką jakość i zgodność z projektem.
 • Wiedza na temat różnych rodzajów drewna, płyt wiórowych, płyt MDF i innych materiałów używanych w stolarstwie.
 • Doświadczenie w pracach wykończeniowych, takich jak malowanie, lakierowanie, polerowanie, co wpływa na estetykę i trwałość produktów.
 • Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pracy, zarówno związanych z obsługą narzędzi, jak i ogólnymi normami BHP.
 • Umiejętność identyfikowania i rozwiązywania problemów konstrukcyjnych podczas produkcji stolarskiej.
 • Kreatywne podejście do dostosowywania projektów oraz tworzenia unikalnych rozwiązań w ramach stolarstwa.

Jakie zainteresowania wymienić w CV stolarza?

W sekcji zainteresowań w CV warto podkreślić umiejętności związane z różnorodnymi technikami stolarskimi, obejmującymi zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne metody obróbki drewna. Kluczowe jest również uwypuklenie umiejętności obsługi różnorodnych narzędzi stolarskich, co świadczy o wszechstronności i zaawansowanym poziomie kompetencji. Dodatkowo warto wspomnieć o zainteresowaniach z zakresu projektowania, co świadczy o zdolności do tworzenia oryginalnych i estetycznych rozwiązań stolarskich.

Przykład:

 • Restauracja antycznych mebli
 • Tworzenie dekoracji z drewna
 • Śledzenie nowości branżowych w stolarnictwie

Autor: Marcin | Ostatnia modyfikacja: 21.01.2024