Wzór CV dla psychologa - gotowy przykład
Szukając pracy jako psycholog, musisz pokazać potencjalnemu pracodawcy, że jesteś w swej dziedzinie dobrym specjalistą. Przygotowując więc mocne CV psychologa, należy zwrócić szczególną uwagę na doświadczenie i umiejętności. Pracodawcy zawsze chętniej zatrudniają osoby, które wykonywały już taki sam lub podobny zawód.
- jak napisać CV do pracy jako psycholog
- przykładowe gotowe wpisy do CV psychologa dziecięcego
- więcej wskazówek, na co zwrócić uwagę pisząc CV
Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV i list motywacyjny do pracy jako psycholog? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w kilka minut tutaj.
Na czym skupić się zaczynając pisać CV dla psychologa?
Pisanie CV psychologa rozpocznij od poznania podstawowej zasady: lepiej napisać 3 dedykowane CV, każde per ogłoszenie, niż wysłać do 20 pracodawców takie same dokumenty aplikacyjne. No dobrze, ale o co chodzi z tym dedykowanym CV? Otóż takie CV zawiera w sobie elementy, których oczekuje pracodawca wymienione jako pierwsze.
Jeżeli chcesz dodać do CV swoje zdjęcie, to postaraj się wypaść na nim jako osoba profesjonalna. Umieszczenie zdjęcia na przykład z wakacji to gorszy pomysł niż nieumieszczanie go wcale w swoim dokumencie aplikacyjnym. Więcej o zdjęciu w CV przeczytaj tutaj.
Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie dedykowanego narzędzia online z przygotowanymi szablonami CV. Nie musisz się wtedy martwić o formatowanie teksu, gdyż aplikacja zrobi to za ciebie. Dzięki temu zyskujesz czas, który zmarnowałby się na walkę z formatowaniem w Wordzie.
Poniżej znajdziesz przygotowane przez nas przykładowe CV.
Co umieścić w podsumowaniu zawodowym w CV psychologa?
Aby skutecznie przekonać potencjalnego pracodawcę, że jest się odpowiednim kandydatem, dobrze jest dodać do CV cel zawodowy. W przypadku psychologa powinien być on ok. 3 - 4 zdaniowy. Dłuższy może zostać pominięty, a przecież nie taki jest cel.
Poprawnie sformułowane podsumowanie zawodowe powinno odpowiedzieć na następujące pytania:
- jakie jest twoje doświadczenie w wykonywaniu zawodu psychologa
- jakie są twoje szczególne umiejętności
- jakiej pracy szukasz lub jakie wartości możesz wnieść do nowego miejsca pracy.
Przykład:
Jestem wykwalifikowanym psychologiem w 3-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Cechuję się dużym zaangażowaniem w prowadzeniu psychoterapii grupowych i indywidualnych. W Państwa placówce chcę zaoferować swoją wiedzę i doświadczenie w zapewnianiu pacjentom profesjonalnego wsparcia.
Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV do pracy jako psycholog?
Doświadczenie zawodowe to najważniejsza sekcja CV psychologa. Pracodawca, który zobaczy, że wykonywałaś już podobne obowiązki w innym miejscu, może założyć, że u niego również się sprawdzisz.
Dodając wpis do CV, wymień nie tylko nazwę stanowiska i okres zatrudnienia, ale również szeroko opisz swoje obowiązki. Dobrze jest je wymieniać od punktów, bo wtedy są lepiej czytelne.
Przykład:
Psycholog dziecięcy / Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna / 05.2019 - obecnie
- Prowadzenie zajęć psychologicznych z dziećmi i młodzieżą (4 - 14 lat) z zaburzeniami emocjonalnymi
- Praca z dziećmi z ADHD, spektrum autyzmu, mutyzmem wybiórczym
- Prowadzenie warsztatów i treningów umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży (TUS)
- Opracowywanie ocen psychologicznych i postępów leczenia
- Prowadzenie dokumentacji z przebiegu zajęć
Kursy i wykształcenie - co wpisać w CV psychologa?
Wykształcenie to ważny element CV psychologa. Wymieniając ukończone uczelnie, podaj jej nazwę, kierunek studiów, okres nauki oraz uzyskany tytuł.
Dodatkowo możesz zachęcić pracodawcę do twojej kandydatury dedykowanymi do zawodu psychologa szkoleniami. Wymieniając je podaj nazwę kursu, datę odbycia szkolenia (rok lub z dokładnością do miesiąca) oraz jego organizatora.
Przykład wykształcenia wyższego:
Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie / 10.2011 - 06.2016
Kierunek: Psychologia Studia magisterskie
Przykłady szkoleń:
09.2020 - Ocena kompetencji wychowawczych rodziców w sytuacji konfliktu o uregulowanie kontaktów z dziećmi
Umiejętności w CV psychologa - jakie wymienić?
W CV psychologa w umiejętnościach twardych warto wymienić konkretne kompetencje, które są wymagane w ogłoszeniu o pracę. Należą do nich znajomość testów psychologicznych, umiejętność prowadzenia terapii, np. poznawczo-behawioralnej (CBT), oraz wiedza o przepisach prawnych związanych z zawodem. Warto też wspomnieć o umiejętności pisania i analizowania raportów psychologicznych.
W umiejętnościach miękkich warto podkreślić empatię, umiejętność słuchania i budowania zaufania z klientami. Ważne są też cierpliwość, opanowanie w trudnych sytuacjach oraz zdolność do pracy w zespole. Praca psychologa wymaga również elastyczności, umiejętności rozwiązywania problemów i radzenia sobie ze stresem.
Przykład umiejętności twardych:
- Obsługa MS Office
- Prawo jazdy kat. B
- Znajomość języka angielskiego - poziom C1
Przykład umiejętności miękkich:
- Umiejętności aktywnego słuchania i komunikacji
- Zamiłowanie do pracy z dziećmi i młodzieżą
- Umiejętność krytycznego myślenia
- Zdolność do efektywnej pracy grupowej i indywidualnej
- Opanowanie w sytuacjach stresowych
Jakie zainteresowania wymienić w CV pracownika na stanowisku psychologa?
Aby dodatkowo pokazać się z dobrej strony, możesz podać zainteresowania związane z wykonywanym przez ciebie zawodem. Podaj około 3 - 4 zainteresowania, ta sekcja to jedynie dodatek do CV.
Pamietaj, by nie kłamać. Rekruter może znaleźć sposób, by skutecznie zweryfikować zapisy w twoim CV.
Przykład:
- literatura
- pedagogika
- psychologia