Jak napisać dobre CV po angielsku? Przydatne zwroty i przykłady

Kreator CV po angielsku, CV w języku angielskim

W wielu branżach CV w języku angielskim to must-have. Nie tylko potwierdza naszą dobrą znajomość tego języka, ale też często to jedyny język, w jakim prowadzona jest rekrutacja. Przedstawiamy najczęściej wykorzystywane zwroty wraz z przykładami.Na co zwrócić uwagę podczas pisania CV po angielsku?

Po pierwsze musisz uważać na błędy językowe. Dlatego przed wysłaniem CV do pracodawcy warto sprawdzić poprawność gramatyczną. Możesz poprosić znajomego z dobrą znajomością angielskiego o przejrzenie twojego dokumentu lub wykorzystać narzędzie online (przykładowo na stronie Scribens, która jest darmowa i możesz do niej importować pliki PDF, czyli takie jakie są generowane w naszym kreatorze CV).

Kontrowersje może budzić również zamieszczenie w CV zdjęcia. Pracodawcy chronią się w ten sposób w przypadku zarzutów o dyskryminację ze względu na wiek, rasę czy niepełnosprawność. Dlatego lepiej zupełnie zrezygnować z takiego pomysłu, bo przez to nasza aplikacja może zostać na samym początku odrzucona.

Jeżeli aplikujesz na stanowisko w Polsce, należy też obowiązkowo podać klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych. Aby była spójna z całym dokumentem powinna być w wersji angielskiej. Są jednak elementy, których nie należy tłumaczyć. Po pierwsze nie tłumacz swojego imienia. Unikać należy też tłumaczenia nazw firm, w których pracowałeś.


Chcesz w kilka minut przygotować skuteczne CV po angielsku? Wypróbuj nasz kreator, gdzie znajdziesz skuteczne szablony oraz gotowe przykłady. Stwórz CV w kilka minut tutaj.

Wypróbuj kreator CV
Wybierz atrakcyjną formę CV i pokaż, że angażujesz się w szukanie pracy, stwórz swoje CV tutaj

Poznaj przydatne zwroty po angielsku w CV:

  • Podsumowanie zawodowe - Professional summary
  • Doświadczenie zawodowe - Work experiences
  • Wykształcenie - Education
  • Umiejętności - Skills
  • Zainteresowania - Interests
  • Kursy - Courses

Daty możesz umieścić w formacie 11/03/2020 lub 11.03.2020.


Do napisania CV po angielsku wykorzystaj kreator CV

Pisanie CV po angielsku to dość duże wyzwanie. Dlatego że powinieneś skupić się na najważniejszym, czyli na treści. Warto skorzystać z kreatora CV, który zadba o dobre prezentowanie się pisanego przez Ciebie dokumentu. W Kreatorze FastCV przejdź do zakładki konfiguracja i wybierz jeden z dostępnych języków z listy. Automatycznie przetłumaczymy wszystkie teksty stałe (m.in. nazwy sekcji). Po zmianie języka zaproponujemy Ci również zmianę klauzuli na taką w wybranym przez Ciebie języku. Ty jednak musisz zadbać o poprawną gramatykę reszty dokumentu.


Autor: Marcin | Ostatnia modyfikacja: 22.10.2023