3 główne zasady przy tworzeniu CV

3 główne zasady przy tworzeniu CV

Wyjaśniamy jakimi zasadami należy kierować się podczas tworzenia profesjonalnego CV. Odpowiadamy na pytania o email, kolor tła i czy CV powinno być tworzone specjalnie na konkretne ogłoszenie o prace.Nie używaj ciemnego tła w CV:

Podczas tworzenia CV powinniśmy kierować się konkretnymi zasadami. Dotyczą one między innymi tła, zdjęcia, koloru tła czy treści. Tło nie powinno być ciemne. Dlaczego? Dlatego, że na potrzeby rekrutacji jest ono często drukowane (zwłaszcza na czarno biało), a to oznacza, że treści mogą być niedostatecznie widoczne, co pogarsza jakość twojej aplikacji. Stwórz dobre CV korzystając z naszego kreatora CV.


Pamiętaj o profesjonalnie brzmiącym adresie e-mail:

W CV należy użyć adresu email, który najlepiej znajduje się w twojej domenie np. jan@kowalski.pl. Nie jest to wymóg, bo również dobrze wyglądają adresy w domenie gmail.com. Niezwykle ważne jest też tekst przed małpą. Nieprofesjonalne jak np. serduszko@op.pl mogą spowodować negatywną reakcje rekrutera, zaleca się skorzystanie z emaila zawierającego imię i nazwisko lub tylko nazwisko jak np. jan.kowalski@gmail.com.


Wymień w CV tylko te umiejętności, których najbardziej oczekuje pracodawca:

Tworząc CV należy dostosowywać jego treść do konkretnego ogłoszenia o prace. Np. jeżeli pracodawca oczekuje znajomości Excel to interesuje go, jeżeli chwalisz się znajomością pakietu Office niż np. prawem jazdy. Dodatkowo doświadczenie zawodowe powinno zawierać tylko elementy ważne w pracy, na którą aplikujesz.


Autor: Marcin | Ostatnia modyfikacja: 27.01.2020